moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Gniezno bez lodowiska w sezonie 2020/2021

Piątek, 30 października 2020
  • Gniezno bez lodowiska w sezonie 2020/2021

Chociaż w budżecie miasta przewidziano 15 tys. zł na lodowisko, w tym sezonie nie zostanie ono otwarte. Pierwsza Stolica zostanie pozbawiona praktycznie jedynej zimowej atrakcji dla mieszkańców.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gniezna z zapytaniem prasowym odnośnie lodowiska. Ponieważ w budżecie przewidziano na organizację jedynej zimowej atrakcji kwotę raptem 15 tys. zł, zapytaliśmy o termin funkcjonowania „ślizgawki” oraz jej lokalizację. Odpowiedź jednak nas zaskoczyła:

Przetarg na lodowisko nie zostanie w tym roku ogłoszony. Powodem jest troska o bezpieczeństwo mieszkańców w związku z trwającą epidemią koronawirusa. Zaistniała sytuacja rodzi też ryzyko pojawienia się kolejnych obostrzeń, które w sposób szczególny mogłyby wpłynąć na możliwości korzystania w pełni z tego obiektu.
Urząd Miasta Gniezna

W sezonie 2020/2021 gnieźnianie pozostaną bez zimowej atrakcji. Warto nadmienić, że z lodowiska korzystali mieszkańcy całego powiatu. Władze Pierwszej Stolicy zasłaniają tym, czym najłatwiej obecnie się zasłonić - pandemią. Wspomnijmy jednak, że Poznań, Bydgoszcz, Wrocław, Toruń, Giżycko, Szamocin, Grodzisk Wlkp. I inne miasta będą miały lodowiska.
 
tekst: Andrzej Bukowski