moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Echa po Strajku Kobiet w Gnieźnie. Narodowcy odtrąbili propagandowy sukces

Czwartek, 29 października 2020
  • Echa po Strajku Kobiet w Gnieźnie. Narodowcy odtrąbili propagandowy sukces

Ponad 6 tysięcy osób przeszło wczoraj ulicami Gniezna. Strajk Kobiet przyciąga coraz większe grono przeciwników partii rządzącej. Są jednak także zwolennicy ustawy antyaborcyjnej.

Ruch Narodowy z Gniezna zmobilizował grupę osób, które czekały na Strajk Kobiet pod katedrą. Jak czytamy na ich fanpage’u:

„Już po buncie nastolatek.
O godzinie 21:30 młodzież wróciła na sojowe latte do domu.
Pod katedrę nie doszli bo środowiska narodowe twardo stanęły na straży świątyni.
Pokrzyczeli na rynku i pohałasowali bębenkami ku uciesze mieszkańców ????
Mieli piękne kartoniki z krzywymi literkami i obscenicznymi wyrazami.
Ogólnie dziecinada.
Policja się nudziła.
Podziękowania muszą iść dla MW Gniezno, patriotów, kibiców, proliferów oraz RN Środa Wlkp która przyjechała konkretną ekipą żeby wspomóc Gniezno
Ze swojej strony dołożyliśmy też małą cegiełkę.
Cieszy fakt, że istnieje szacunek dla tradycji i kościoła ponad podziałami.”


Fakty są zgoła inne. Manifestacja nie doszła pod katedrę, ponieważ nie było tego w planach. Wszystko rozpoczęło się przed Teatrem, a zakończyło na Rynku. Policja się nie nudziła, tylko dbała o bezpieczeństwo m.in. zatrzymując „narodowców” na ul. Tumskiej, ponieważ kiedy spostrzegli, że strajk nie idzie dalej, postanowili wyjść naprzeciw. Mundurowi bez większego wysiłku skutecznie uniemożliwili to zamaskowanym mężczyznom. Plan „kontrmanifestantów” był więc z góry zdany na porażkę.

Inicjatorzy gnieźnieńskiego Strajku Kobiet spodziewają się, że w sobotę o godzinie 18.00 manifestacja przekroczy nawet 10 tys. osób.
 
Prezydent Tomasz Budasz odmówił wsparcia Policji i nie wydał zgody aby Straż Miejska zabezpieczała manifestację i kontrmanifestację "narodowców".
tekst: Andrzej Bukowski