moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zapaśnicy ponownie z medalami

Poniedziałek, 26 października 2020
  • Zapaśnicy ponownie z medalami

Podobnie jak w miniony weekend, powtórnie w bardzo dobrych nastrojach powrócili zawodnicy KS Husarz z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, tym razem w stylu klasycznym, które odbyły się w piątek i sobotę (23-24.10.2020r.) w Żukowie (województwo pomorskie).

W zmaganiach wzięło udział około 100 sportowców z 15 klubów, wśród których mocno oslabiona chorobami zawodników trzyosobowa ekipa z Gniezna zajęła w klasyfikacji drużynowej 10 miejsce. Do sukcesu zapaśników z Pierwszej Stolicy Polski przyczynili się, zajmując odpowiednio lokaty: - Alan Bogucki w kategorii wagowej 57 kg wywalczył srebrny krążek, - brązowe medale zdobyli - Eryk Bogucki w kategorii 62kg i Jan Skupin w kategorii 48kg.

Trzyosobowa reprezentacja gnieźnieńskiego Husarza dała świadectwo swoich umiejętności i dowiodła, że potrafi walczyć o medale w obu stylach zapaśniczych (wolnym i klasycznym) podczas ważnych wydarzeń. W trakcie zawodów obecny był ponownie (tak jak w minioną niedzielę) dwukrotny mistrz olimpijski w zapasach - Andrzej Wroński, który wręczał medale młodym zapaśnikom podczas dekoracji. Udział zawodników KS Husarz w powyższej imprezie był możliwy dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
 
tekst: Informacja prasowa