moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kłecko Mistrzem Ligi Wiejskiej Gminy Kłecko

Poniedziałek, 26 października 2020
  • Kłecko Mistrzem Ligi Wiejskiej Gminy Kłecko

Zakończyły się rozgrywki Ligi Wiejskiej Gminy Kłecko o Puchar Burmistrza Adama Serwatki. Od lipca do końca października trwały w Gminie Kłecko rozgrywki piłkarskie o Puchar Burmistrza Adama Serwatki.

Mecze odbywały się na boisku typu orlik, a były dedykowane dla mieszkańców Gminy Kłecko. Do rozgrywek zgłosiło się 7 ekip, rozegrano więc 14 kolejek. Warunkiem uczestnictwa było zgłoszenie mieszkańców danego sołectwa.

Mimo niesprzyjających warunków epidemiologicznych udało rozegrać się wszystkie 52 mecze, a udział w rozgrywkach wzięło 125 graczy.

Mecze rozgrywane w ostatniej kolejce zdecydowały o końcowej klasyfikacji całej 15tygodniowej imprezy.

14 kolejka:

Sołectwo Gorzuchowo - Sołectwo Polska Wieś 1:4

Mecz, którego wynik miał spowodować iż to Sołectwo Polska Wieś będzie rozdawać karty w podziale miejsc na podium. Ich ewentualna wygrana miała spowodować iż namieszają w górnej części tabeli. Zadanie teoretycznie proste, ponieważ Gorzuchowo to zespół, który zajmował ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek. Proste z pozoru. Ekipa z Gorzuchowa postawiła bardzo twarde warunki Polskiej Wsi, dzielnie się bronili i groźnie kąsali rywala. Efekt rywalizacji to 1:4. Polska Wieś mogła cieszyć się z wygranej, która przy przegranej Działynia dawała im podium.

Sołectwo Dębnica - Kłecko 0:3 (walkower)
Dębnica niestety nie dojechała na mecz i arbiter spotkania Pan Błażej Robakowski odgwizdał walkower na korzyść mistrzów rozgrywek - Kłecka.

Sołectwo Działyń - Sołectwo Dziećmiarki - 4:6

Dla obu tych ekip był to mecz o wszystko, a nawet sądząc o poziomie rozemocjonowania zawodników, mecz o życie. Działyń przed meczem wicelider, Dziećmiarki tuż za podium. Matematyka po meczu Polskiej Wsi z Gorzuchowem okazała się nieubłagana - wygrany zgarnia drugie miejsce, przegrany odchodzi z pustymi rękoma i spuszczoną głową. Działyń przystępujący do meczu w roli gospodarza ze względu na obostrzenia sanitarne wspierany był ekipą publiczności zza płotu obiektu sportowego, grupa kibiców towarzyszyła również ekipie z Dziećmiarek. Gdyby nie COVID 19 mielibyśmy piękne kibicowskie wydarzenie sportowe na miarę rozgrywek Ligi Wiejskiej.
Mecz od początku trzymał w napięciu, obie strony starały się aby zdobyć gola. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Dziećmiarek, co dawało im medal. Drugie 20 min to co najmniej scenariusz który wyszedł spod ręki Hickoka. Gdy Działyń odrabiał straty, Dziećmiarki ponownie wychodziły na prowadzenie. Arbiter zmuszony był przez piłkarzy do częstego używania gwizdka, co momentami nie sprzyjało dynamice meczowej. Ostatecznie Działyń okazał się gościnny i 3pkt wpadły na konto Dziećmiarek, tym samym Dziećmiarki wskoczyły na miejsce 2 spychając Działyń na miejsce 4.

Laur najlepszego strzelca przypadł Bartoszowi Wiśniewskiemu z Kłecka, który w rozgrywkach zdobył 16 bramek.

Najlepszym bramkarzem rozgrywek ligowych został wybrany Janek Zdrojewski z Sołectwa Działyń.

Tabela po 14 kolejkach:
  1. Kłecko - 31pkt
  2. Sołectwo Dziećmiarki - 23 pkt
  3. Sołectwo Polska Wieś - 21 pkt
  4. Sołectwo Działyń - 20 pkt
  5. Sołectwo Przysieka - 17 pkt
  6. Sołectwo Dębnica - 12 pkt
  7. Sołectwo Gorzuchowo - 4 pkt

Na zakończenie rozgrywek w związku z obostrzeniami COVID 19 odbyła się skromna uroczystość wręczenia pucharów, oraz nagród indywidualnych. W imieniu Burmistrza Gminy Kłecko Adama serwatki nagrody wręczał Pan Bartosz Borowiak. Nagrodę dla najlepszego strzelca ufundował Przewodniczący Rady Gminy Kłecko - Michał Stosio.
 
tekst: Informacja prasowa