moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Gnieźnianka oszukuje kupujących w całej Polsce? Sprawą zajmie się Prokuratura!

Piątek, 16 października 2020
  • Gnieźnianka oszukuje kupujących w całej Polsce? Sprawą zajmie się Prokuratura!

Nawet kilkaset osób z całej Polski mogło paść ofiarą oszustki z Gniezna. Daria B. za pośrednictwem mediów społecznościowych sprzedaje ubrania, po czym po otrzymaniu wpłaty na konto kontakt z nią się urywa, a kupujący otrzymują szmaty lub przesyłki wcale nie docierają.

Jak relacjonują poszkodowane, w ciągu dwóch lat Daria B. z Gniezna mogła oszukać nawet kilkaset osób na terenie całego kraju. Schemat działania zawsze jest taki sam: na portalach społecznościowych wystawia ubrania na sprzedaż, po wpłacie pieniędzy na jej konto zaczyna się „gra na czas”, aż w końcu kontakt się urywa. Klientki zostają z niczym, albo otrzymują paczkę niezgodną z zamówieniem.

Daria B. ma już wyrok wydany przez Sąd Rejonowy w Myślenicach. Została skazana za tego typu działanie. Wyrok jest prawomocny.

Na facebook’u powstała grupa (link tutaj) skupiająca osoby poszkodowane. Kobiety zwróciły się z prośbą o pomoc do adwokata Radosława Szczepaniaka. Poszkodowanym jest osoba, która została wprowadzona w błąd i przesłała pieniądze, natomiast nie otrzymała zamówionego towaru - mówi mecenas. W takiej sytuacji może dochodzić swoich żądań na drodze cywilnej lub karnej. Szkodą jest w tym przypadku poniesiona strata. Dla wszystkich poszkodowanych najlepsze byłoby to, aby Prokuratura z urzędu prowadziła sprawę, dzięki której poszkodowane mogłyby uzyskać utracone środki.

Przy tak licznej grupie osób poszkodowanych organy ścigania powinny szybko zainteresować się sprawą Darii B. z Gniezna. Do adwokata zgłosiły się już pierwsze pokrzywdzone, które zapewniają, że chociaż niektóre z nich poniosły straty w wysokości raptem kilkudziesięciu złotych, nie odpuszczą i będą walczyły na drodze sądowej.
 
tekst: Andrzej Bukowski