moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kibice piłki nożnej i żużla starli się na os.Grunwaldzkim

Czwartek, 15 października 2020
  • Kibice piłki nożnej i żużla starli się na os.Grunwaldzkim

Ponownie wracamy do bójki pseudokibiców, która miała miejsce na os. Grunwaldzkim w Gnieźnie. Jak czytamy pod filmem zamieszczonym na YouTub'ie: "Fani Jaroty jeszcze przed meczem w pierwszej stolicy Polski zaliczyli starcie z żużlowym Startem. Na meczu gospodarze ze wsparciem Nielby, którzy wywiesili straconą machjakę gości. W drugiej połowie miejscowi z małym pokazem ultras. Natomiast przez całe spotkanie trwała wymiana uprzejmości na linii Nielba + Miecho vs Jarota & zgody."

Przypomnijmy:

W sobotę, 10 października, ok. godz. 13.00 dyżurny z gnieźnieńskiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące bójki, w której miało brać udział około 30 osób, w rejonie stacji paliw przy ulicy Grunwaldzkiej w Gnieźnie. Na miejsce natychmiast wysłane zostały siły policyjne. Stróże prawa po dojechaniu we wskazane miejsce, w związku z podejrzeniem udziału w bójce, zatrzymali 6 osób - mieszkańców Gniezna i Kościana w wieku od 20 do 34 lat.

Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w bójce o charakterze chuligańskim (Kodeks karny przewiduje szczególną, surowszą odpowiedzialność wobec chuliganów. Kary dla tych przestępców są wyższe i nie mogą oni korzystać z wielu ułatwień i dobrodziejstw jakie przewidują przepisy prawa). Dwóch podejrzanych (z Gniezna i Kościana) zostało przesłuchanych w Prokuraturze Rejonowej w Gnieźnie. Policja wystąpiła z wnioskami o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym wobec 4 podejrzanych, gdzie Sąd Rejonowy zastosował dozór Policji i zakaz kontaktowania się pomiędzy uczestnikami postępowania.
 
tekst: Andrzej Bukowski