moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Piknik dla Przyszłości w Gnieźnie! Mieszkańcy ciepło przywitali posłów Lewicy

Środa, 23 września 2020
  • Piknik dla Przyszłości w Gnieźnie! Mieszkańcy ciepło przywitali posłów Lewicy

W minioną sobotę, 19 września, posłowie Lewicy zawitali do Gniezna na Piknik dla Przyszłości. Wydarzenie miało miejsce w Dolinie Pojednania i cieszyło się zainteresowaniem zarówno młodszych, jak i starszych. Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus i Poseł Maciej Gdula rozmawiali z mieszkańcami m.in. o rozdziale kościoła od państwa. Nie zabrakło przekąsek i zabaw z nagrodami.

Pikniki dla Przyszłości to inicjatywa okręgowych polityków Lewicy: Kacpra Parola i Posła Tadeusza Tomaszewskiego. Ma ona na celu budowę planu działania dla lokalnych społeczności. Nie brakuje rozmów o wspólnych problemach mieszkańców i szukania rozwiązań. Cykl wydarzeń trwa przez cały wrzesień, a na każdym z nich jest gość specjalny.

Wydarzenie otworzył i poprowadził Kacper Parol. Rozpoczął od przedstawienia gości specjalnych: Joanny Scheuring-Wielgus i Macieja Gduli - posłów na Sejm IX kadencji. W przeciągu pikniku nie zabrakło uroczystych chwil. Okręgowy Poseł Lewicy Tadeusz Tomaszewski, wręczył legitymacje nowym asystentom społecznym: Jakubowi Siwce, Kamilowi i Kacprowi Parolom, Kamili Kwiatkowskiej oraz Wiktorii Fałdzińskiej zaangażowanym członkom młodzieżówki Młoda Lewica, a także Annie Stanowskiej.

W trakcie odbył się panel dyskusyjny o rozdziale kościoła od państwa. Wzięli w nim udział goście specjalni: Joanna Scheuring-Wielgus i Maciej Gdula, oraz Gabriela Nowacka - działaczka Młodej Lewicy, Kamila Kasprzak-Bartkowiak - działaczka partii Razem i Paweł Bąkowski (Szegetz).

Wydarzenie było świetną okazją do nawiązania dialogu społecznego. Posłowie rozmawiali z mieszkańcami m.in. na temat ścigania pedofilii w kościele, lekcji religii, najbliższych planów Lewicy, czy działalności osób młodych. Każdy mógł zadać pytanie i nawiązać dyskusję.

Po rozmowie, licznie zgromadzona młodzież ochoczo robiła zdjęcia z gośćmi.

Przez cały piknik, każda osoba mogła poczęstować się przekąskami przygotowanymi przez działaczki Młodej Lewicy i podejść do stoiska, przy którym aktywiści opowiadali o swojej działalności, która w Gnieźnie rozwija się prężnie. Młoda Lewica zaprasza wobec tego wszystkie osoby w wieku od 15-25 roku życia do dołączenia do ich szeregów. Można to zrobić, kontaktując się z Kamilą Kwiatkowską, koordynatorką młodzieżówki pod numerem 797 459 043 lub na maila kamila.kwiatkowska@przedwiosnie.net.pl

Całe wydarzenie przebiegało w przyjaznej atmosferze i poczuciu wspólnoty, pod bezchmurnym niebem. Organizatorzy zapraszają na kolejne pikniku cyklu. Daty następnych wydarzeń to: 25.09 w Śremie, 26.09 we Wrześni i 27.09 w Środzie Wielkopolskiej.
tekst: Informacja prasowa