moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Strzelanina pod Castoramą! Mężczyźni pokłócili się o psa!

Piątek, 11 września 2020
  • Strzelanina pod Castoramą! Mężczyźni pokłócili się o psa!

Dzisiaj przed godz. 17.00 na parkingu przed marketem Castorama doszło do strzelaniny. Uczestników zatrzymano po pościgu na ul. Biskupińskiej, na wysokości kościoła. Powodem całego zdarzenia był spór o psa.

Kolega kupił psa, szczeniaka maltańczyka i okazało się po tygodniu, że ten piesek jest bardzo chory - mówi jeden z uczestników zdarzenia. Niby pies był sprzedany z rodowodem. Kolega zadzwonił do tego pana, od którego kupił tego psa, że no chce oddać szczeniaka i odzyskać pieniądze. Ten powiedział, że nie ma takiej opcji. Nie chciał się spotkać. Zaaranżowaliśmy spotkanie i zaproponowaliśmy mu, żeby wziął psa i dał nam zdrowego. Powiedział, że nie ma mowy, zamknął szybę w aucie i pokazał nam broń. Jak zobaczyliśmy broń, to zadzwoniliśmy na Policję. Jak my dzwoniliśmy na Policję, to oni zaczęli uciekać. Zaczęliśmy im zajeżdżać drogę i potoczyło się jak się potoczyło. Strzelali do nas. Był chaos. Była broń skierowana w moją stronę, dwie bronie, nie wiem, z której padły strzały, bo gościu szedł w kierunku mojego auta i mierzył. Mój kolega szamotał się z drugim z tyłu, próbował go zatrzymać. Zacząłem jechać w jego kierunku i on twierdzi, że chciałem go rozjechać, a ja się broniłem, nie mogłem odjechać do tyłu, bo samochody stały. Zacząłem wtedy jechać na niego, on odskoczył. Tak się w sumie zakończyła szamotanina pod Castoramą. Oni zaczęli uciekać, my jechaliśmy za nimi i potem tutaj pod kościołem zatrzymała ich Policja.

Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn oraz zabezpieczyli broń znalezioną w ich aucie. Dzisiaj przed godziną 17.00 na os. Winiary w Gnieźnie dwóch mężczyzn poruszających się busem groziło dwóm innym mężczyznom nożem, baseballem, następnie oddali w ich kierunku strzały z broni gazowej i czarnoprochowej - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. O tym zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci, którzy po krótkim pościgu zatrzymali sprawców. Jest to dwóch mężczyzn z powiatu wrzesińskiego. Chodziło tutaj o dwa psy i o nieporozumienia związane z zakupem tych zwierząt. Mężczyźni zostali zatrzymani i w chwili obecnej trwają ustalenia odnośnie tego zdarzenia. Nikomu nic się nie stało. Policjanci zabezpieczyli dwie sztuki broni, nóż i baseball. Wystrzelone kule, jak wynika z przeprowadzonych oględzin, trafiły w samochód. Pieski zostały zabezpieczone i trafią do hotelu dla zwierząt.

Hodowla maltańczyków, z której został kupiony schorowany pies mieści się z Gutowie Małym k. Wrześni. Jedną z prowadzących ją osób jest, według nieoficjalnych informacji, były policjant i to prawdopodobnie on był jednym z uczestników dzisiejszego zdarzenia. Do organów ścigania od 2013 roku zgłaszają się osoby poszkodowane przez tych hodowców, w tym gnieźnianie. Niestety, jak udało nam się ustalić, co najmniej kilka spraw zostało umorzonych.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski