moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Policjanci pomogli Pani Elizie

Niedziela, 6 września 2020
  • Policjanci pomogli Pani Elizie

Chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi przyświeca policjantom. Przykładem tego jest postawa funkcjonariuszy z gnieźnieńskiej komendy, którzy nie pozostali obojętni na los Pani Elizy i jej rodziny.

Gnieźnieńscy policjanci znając trudną sytuację rodziny, która nie z własnej musiała nagle opuścić dotychczas zajmowany lokal, postanowili przyłączyć się do pomocy. Pani Eliza z mężem i trójką małych dzieci kilka dni temu wynajęła mieszkanie w Gnieźnie. Jej najstarsza córka za kilka dni przystąpi do I Komunii Świętej.

W piątek funkcjonariusze przekazali zebrane przez siebie przedmioty gospodarstwa domowego, które przekazali na ręce Pani Elizy. Gnieźnieński Caritas również nie pozostał obojętny na los rodziny i przekazał paczkę żywnościową.

Kiedy sytuacje życiowe zaskakują nas, nie zawsze pozytywnie, bardzo ważne jest wtedy, żeby mieć kogoś, kto wyciągnie do nas pomocną dłoń. Pomaganie innym, to chyba najważniejsza część policyjnej służby. Daje ogromną satysfakcję i zadowolenie, że można było sprawić komuś radość.

W tej chwili rodzinie najbardziej potrzebne są meble kuchenne i stół z krzesłami.
 
źródło: Policja