moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Seria włamań w Gnieźnie i okolicy!

Czwartek, 3 września 2020
  • Seria włamań w Gnieźnie i okolicy!

Uwaga - włamywacze grasują na terenie naszego powiatu. W ostatnim czasie doszło do włamania do domów i zniszczenia ram drzwi tarasowych domów w budowie. Złodzieje działając pod ochroną zmroku, dostają się do domów poprzez wyważenie okna lub drzwi tarasowych. Łupem złodziei padły elektronarzędzia i pieniądze.

Do zdarzeń doszło w nocy z 31 na 1 września br. w Gnieźnie, Strzyżewie Paczkowym i Lulkowie. W Pierwszej Stolicy Polski sprawcy wykorzystali sen domowników. Ukradli 200 złotych i alkohol ale dodatkowych strat narobili na kwotę 2 000 złotych. W Lulkowie doszło do włamania do domu w budowie, natomiast w Strzyżewie Paczkowym sprawcy zniszczyli ramy drzwi tarasowych w 3 domach w budowie.

Większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez włamywacza. Sprawcy dostają się do domów najczęściej przez wyważenie okna lub drzwi tarasowych. Do kradzieży dochodzi zazwyczaj pod nieobecność domowników.

Apelujemy do mieszkańców, aby w przypadku zauważenia podejrzanych osób lub samochodów wokół domu dzwonić na numer 112. Każda informacja będzie sprawdzana!

Poinformuj Policję gdy:
  • zauważysz cokolwiek, co wzbudzi Twój niepokój w miejscu zamieszkania,
  • usłyszysz hałasy w mieszkaniu sąsiada, a wiesz, że wyjechali,
  • zobaczysz nieznajomego, kręcącego się wokół domu sąsiada, albo próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu,
  • zauważysz w swojej okolicy lub posesji zaparkowany obcy pojazd, zapamiętaj numery rejestracyjne, zapisz je, zrób zdjęcie,
  • zapamiętaj jak najwięcej szczegółów rysopisu osób będących w środku, ich ubioru i cech charakterystycznych,
  • widzisz podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, na ulicy lub na parkingu, szczególnie jeżeli próbują robić zdjęcia domu i twojej okolicy.

W przypadku niepokojących sygnałów ALARMUJ!!!
 
źródło: Policja