moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Sukces w negocjacjach kontraktowych z ubiegłoroczną liderką zespołu, trzecią zawodniczką klasyfikacji strzelczyń grupy B. Karolina Kasprowiak z nowym kontraktem

Wtorek, 25 sierpnia 2020
  • Sukces w negocjacjach kontraktowych z ubiegłoroczną liderką zespołu, trzecią zawodniczką klasyfikacji strzelczyń grupy B. Karolina Kasprowiak z nowym kontraktem

Kolejnymi szczypiornistkami, które zostają w pierwszoligowej kadrze podopiecznych duetu Popek - Solarek są rozgrywające Martyna Rachela i Natalia Różewska. Dostępu do bramki będzie broniło niezawodne trio Lidia Kobyłecka, Daria Konieczna i Kamila Olejniczak.

W sezonie 2019/2020 lewoskrzydłowa Kasprowiak aż 99 razy trafia do bramek rywalek. Zdołała to uczynić w 14 spotkaniach ligowych. Z pewnością zaowocowały lata spędzone w Płocku. Cieszę się, że mogłam pomóc drużynie. Jestem zadowolona z tego wyniku, ale zawsze mogło być lepiej. Wiem, że stać mnie na więcej - mówi Karolina Kasprowiak.

Zespół z pierwszej stolicy Polski trafił do grupy A. Zespoły w przeciwieństwie do ubiegłorocznego sezonu to w większości „starzy znajomi” gnieźnianek. Uważam, ze trafiliśmy do najsilniejszej grupy w tych rozgrywkach. Przyznam, ze jestem bardzo zadowolona, bo wiem, ze czeka nas bardzo dużo dobrego grania i na pewno jeszcze więcej emocjonujących meczy dla nas i dla naszych cudownych kibiców. Jestem bardzo dobrej myśli i wiem, ze na pewno każda z nas da z siebie wszystko, żeby znaleźć się w pierwszej trójce! - dodaje Konieczna.

Przed sezonem 2020/2021 w ekipie prowadzonej przez sztab szkoleniowy w osobach Popek - Solarek dojdzie do kilku roszad. Wiele wskazuje na to, że pojawi się nowa twarz. Testowana jest nowa zawodniczka, która w ubiegłym sezonie szesnastokrotnie wybiegła na superligowe parkiety. Myślę, że jesteśmy bardzo mocną drużyną, która na pewno powalczy o każde trzy punkty. Od niedawna trenuje z nami nowa zawodniczka, która według mnie bardzo dobrze wpasowała się w naszą drużynę. Po treningach widać, że dużo wznosi w zespół, co udowodni w najbliższych meczach i sparingach - zakończyła Rachela.
 
tekst: Informacja prasowa