moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Półkolonijna spartakiada za nami!

Niedziela, 9 sierpnia 2020
  • Półkolonijna spartakiada za nami!

W czwartek, 6 sierpnia, w hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie było słychać gwar i okrzyki radości, a to za sprawą Spartakiady Sportowo-Rekreacyjnej Półkolonii "Mały Sport - Wielka Radość" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan.

Grupa 60 dzieci (półkolonistów) uczestniczyła w wielu konkurencjach sportowo-rekreacyjnych indywidualnych i zespołowych, takich jak: ringo, rzut woreczkami do kosza, rzut piłeczkami do punktowanej tarczy, gra w kości, slalom piłkarski, rzut piłką do kosza, zbijanie kręgli. Konkurencje zostały podzielone na kategorie wiekowe dla klas I-III i IV-VIII oraz chłopców i dziewczynki. Przeprowadzono także konkurencje zespołowe tj. slalom z piłką do kosza, bieg z jajkiem, „sadzenie ziemniaków”, w których oprócz dzieci uczestniczyli wychowawcy.

Po zmaganiach sportowych zwycięzcy konkurencji otrzymali pamiątkowe medale, które wręczyli: Stanisław Dolaciński - Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Rady Miasta Gniezna, Marek Lisiecki - Zastępca Dyrektora GOSiR, Tomasz Dzionek - Radny Miasta Gniezna, Wiceprzewodniczący Kultury Fizycznej i Sportu, Anna Stanowska - kierownik półkolonii, Justyna Banasik - Skarbnik Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, Krzysztof Wojciechowski - Członek Zarządu Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan oraz wychowawcy. Na zakończenie imprezy zostały rozegrane mecze placówek półkolonijnych w „dwa ognie” nagrodzone słodyczami.
 
tekst: Informacja prasowa