moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Awaria 30-letniego samochodu OSP w Witkowie! Strażacy szybo zadziałali!

Niedziela, 9 sierpnia 2020
  • Awaria 30-letniego samochodu OSP w Witkowie! Strażacy szybo zadziałali!

W sobotę strażacy z Witkowa, po powrocie z akcji gaszenia ścierniska w Kamionce, odkryli awarię ciężkiego zastępu - Jelcza. Pod pojazdem pojawiła się plama wody a wyciek okazał się obfity. Ze względu na taką sytuacje naczelnik podjął decyzję o wycofaniu samochodu z podziału bojowego, informując o tym fakcie Stanowisko Kierowania PSP w Gnieźnie. Równocześnie rozpoczęto walkę o jak najszybsze "przywrócenie do życia Jelona".

Trwa w pełni sezon letni - żniwa, susza w lasach, tłumy w Skorzęcinie a przez awarię samochodu strażacy z Witkowa stracili 6 600 litrów/60% środka gaśniczego, który są w stanie dostarczyć na raz do miejsca pożaru. Po zrzucie wody została otwarta pokrywa zbiornika i rozpoczęto żmudne poszukiwanie źródła przecieku. Odnalezione zostało ono w miejscu, gdzie zbiornik mocowany jest do ramy - tam gdzie najwięcej „pracuje”. Pomimo sobotniego wieczoru udało się skontaktować z osobą, która była w stanie zaspawać, po raz kolejny, zbiornik ponad 30-letniego samochodu.

Strażacy robią co możemy aby sprzęt był w jak najlepszym stanie, jednak z czasem dochodzi do zużycia niektórych elementów.

W końcu udało się usprawnić i włączyć do podziału bojowego Jelcza! Dzięki wiedzy dh Marka, doświadczeniu dh Rafała, uporowi dh Łukasza oraz poświęceniu dh Krzysztofa i Marcina, udało się. Kilka godzin przepracowanych społecznie aby zasnąć spokojnie i ze świadomością, że w razie potrzeby są środki aby skutecznie zadziałać.
 
źródło: OSP Witkowo