moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Przegoń raka dla dzieciaka! Starosta Piotr Gruszczyński weźmie udział w biegu charytatywnym

Środa, 5 sierpnia 2020
  • Przegoń raka dla dzieciaka! Starosta Piotr Gruszczyński weźmie udział w biegu charytatywnym

17 sierpnia br. z Zakopanego startuje 12-osobowa sztafeta ultra, która kończy swój bieg 21 sierpnia br. na Helu. Jej organizatorem jest grupa sportowców amatorów , której celem jest zebranie 150 000 zł dla podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Uczestnicy, jednocześnie pomysłodawcy i główni organizatorzy biegu to ludzie z różnych regionów Polski, którzy poznali się podczas ekstremalnych biegów m.in. na Saharze czy w Górach Kaukaz.

Na co dzień są przedsiębiorcami i rodzicami, a przez te 5 dni chcą poświęcić swój trud, wysiłek, zmęczenie i czas najmłodszym, którzy cierpią każdego dnia tocząc walkę o własne życie. Celem akcji jest zebranie środków na nierefundowane leki i terapie. Współorganizatorem  biegu jest beneficjent akcji: Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Od blisko 30 lat fundacja pomaga małym pacjentom Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Wsparcie ze strony fundacji otrzymało dotychczas ok. 2000 dzieci z całej Polski. Fundacja zapewnia również pomoc psychologiczną dla cierpiących dzieci i ich bliskich,  realizując tym samym unikatowy w skali kraju projekt Kliniki Mentalnej.

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie aktywnie włączyło się w to przedsięwzięcie poprzez promocję wydarzenia w mediach ogólnopolskich i lokalnych, jak również na stronach internetowych i w mediach społecznościowych Powiatu. W biegu uczestniczyć będzie również Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński. W najbliższym czasie zorganizowana zostanie konferencja prasowa, na której wraz dr Krzysztofem Karasiem, lekarzem gnieźnieńskiego szpitala, przedstawione zostaną szczegóły akcji pn. „Przegoń raka dla dzieciaka!”

Ważne informacje:
Start biegu: Zakopane , 17.08.2020
Meta: Hel , 21.08.2020
Długość trasy: 750km
 
tekst: Informacja prasowa