moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wizyta Policji w obozie harcerskim

Środa, 22 lipca 2020
  • Wizyta Policji w obozie harcerskim

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie odwiedzili harcerzy przebywających na obozie w Imiołkach. Nie zabrakło rozmów i policyjnych porad na temat aktywnych, a przede wszystkim bezpiecznych form spędzania czasu w trakcie wypoczynku letniego.

W środę policjanci wspólnie z przedstawicielami nadleśnictwa i Urzędu Gminy w Kiszkowie skontrolowali obozowisko. Podczas pobytu w Imiołkach, gdzie dzieci i młodzież wypoczywają w wakacje, funkcjonariusze sprawdzili, czy samo miejsce jest bezpieczne i właściwie zabezpieczone. Policjanci interesowali się, czy dzieci mają zapewnioną odpowiednią opiekę ze strony dorosłych i odpowiednie warunki pobytu. Służby i dowódca obozu wymienili się niezbędnymi informacjami.

Jednocześnie zwrócili uwagę na zapewnienie drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych. Podczas pobytu policjantka z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii i dzielnicowy poinformowali wypoczywające dzieci o konkursie filmowym "Filmowy przeWODNIK" realizowanego w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji.

Sprawa bezpieczeństwa osób wypoczywających na terenie naszego powiatu jest traktowana przez gnieźnieńską policję priorytetowo, dlatego staramy się tak jak w poprzednich latach kontrolować nieliczne w tym roku miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży.
 
źródło: Policja