moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Beztrosko biegające szczury przy ul. Łubieńskiego w Gnieźnie! Mieszkańcy bezskutecznie prosili Spółkę URBIS o pomoc!

Wtorek, 21 lipca 2020
  • Beztrosko biegające szczury przy ul. Łubieńskiego w Gnieźnie! Mieszkańcy bezskutecznie prosili Spółkę URBIS o pomoc!

Mieszkańcy ul. Łubieńskiego 4 w Gnieźnie skarżą się na szczury biegające w kamienicy. Gryzonie wychodzą w biały dzień i niestety nie boją się już nawet ludzi. Jak twierdzą mieszkańcy, Spółka URBIS nie reaguje na ich zgłoszenia.

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Łubieńskiego 4 w Gnieźnie poprosili nas o pomoc po tym, jak ich zdaniem Spółka URBIS nie reagowała na zgłoszenia odnośnie szczurów biegających w kamienicy. Gryzonie przenosiły się coraz bliżej lokali mieszkalnych. Zdarzały się już sytuacje, że mieszkańcy spotykali szczura na wycieraczce kiedy wychodzili z domu.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gniezna z zapytaniem prasowym w sprawie ewentualnej deratyzacji. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Spółka Urbis, będąca administratorem nieruchomości zlokalizowanej przy ul. Łubieńskiego 4 przeprowadziła na rzeczonym terenie deratyzację w marcu bieżącego roku. Ponieważ problem z gryzoniami pojawił się ponownie, zlecono jej powtórzenie i została wykonana raz jeszcze w czerwcu. Wykonawca usługi zwraca jednak uwagę na fakt, iż na zwiększenie populacji szczurów mają wpływ takie czynniki jak choćby niedomykanie pojemników z odpadami czy też odkładanie opadów (zwłaszcza z resztkami pokarmów) obok pojemników. Spółka nieustannie apeluje do mieszkańców o stosowanie się do obowiązujących zasad w zakresie segregowania i składowania odpadów komunalnych.
Urząd Miasta Gniezna

W sprawę zaangażował się także radny miejski, Artur Kuczma, który również wnioskował o pilną deratyzację przy ul. Łubieńskiego w Gnieźnie. To on jako pierwszy powiadomił nas, że Spółka URBIS postanowiła w końcu zająć się problemem gryzoni w tej części Starego Miasta. Taką informację dostałem od zastępcy Prezydenta Miasta Gniezna, Michała Powałowskiego i wierzę, że włodarze dotrzymają danego słowa - mówi Artur Kuczma. Nie może być tak, że po centrum Gniezna biegają gryzonie, które zagrażają naszym zwierzętom domowym, a także mieszkańcom. Nie chodzi tutaj tyle o jakieś pogryzienia, bo wydaje mi się, że o to wcale nie tak łatwo, jednak szczury po prostu roznoszą różnego rodzaju choroby.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik