moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kolejne obywatelskie zatrzymanie w Trzemesznie! Pijany kierowca wydmuchał 3,6 promila!

Poniedziałek, 6 lipca 2020
  • Kolejne obywatelskie zatrzymanie w Trzemesznie! Pijany kierowca wydmuchał 3,6 promila!

Godną naśladowania obywatelską postawą wykazali się 24-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna. Widząc nietrzeźwego kierowcę na ulicy Kościuszki w Trzemesznie, który przyjechał po dalsze zakupy szybko zareagowali. Pijanemu kierowcy odebrali kluczyki i wezwali Policję.

W sobotę wieczorem gnieźnieński dyżurny otrzymał zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy. Na miejsce, na ulicę Kościuszki w Trzemesznie, został skierowany miejscowy patrol. Policjanci podczas rozmowy ze zgłaszającymi ustalili, że widząc jak kierujący samochodem podjechał pod sklep spożywczy, a następnie w stanie wskazującym na niedyspozycję udał się do niego, po czym idąc chwiejnym krokiem wsiadł do samochodu i odpalił silnik, postanowili działać. Zabrali mu kluczyki od auta i powiadomili Policję. Funkcjonariusze ustalili dane mężczyzny. Okazał się nim 52-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno.

Badanie trzeźwości wykazało u niego 3,6 promila alkoholu w organizmie. Pijany kierowca odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wysoka kara grzywny i do 2 lat więzienia.

Postawa obywateli, którzy uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy, jest godna naśladowania. Nie bójmy się reagować i zabrać kluczyki gdy widzimy, że ktoś nietrzeźwy siada za kierownicę pojazdu. Podobnie na drodze, gdy widzimy, że ktoś prowadzi pojazd „wężykiem” wezwijmy Policję.
 
źródło: Policja