moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Sprawcy odpalania fajerwerków w centrum namierzeni przez Straż Miejską

Niedziela, 5 lipca 2020
  • Sprawcy odpalania fajerwerków w centrum namierzeni przez Straż Miejską

Straż Miejska w Gnieźnie namierzyła sprawców zakłócania spokoju i porządku publicznego, do którego doszło 1 lipca 2020 w Parku im. Tadeusza Kościuszki. O godz. 12.45, chwilę po zgłoszeniu o strzelaniu fajerwerkami w okolicach dworca patrol Straży Miejskiej ujawnił 4-osobową grupę mężczyzn w Parku Kościuszki, którzy wylegitymowani oczywiście zaprzeczali, że mają coś wspólnego z odpalonymi petardami.

Osoby te poinformowano o wszczęciu czynności wyjaśniających, które dokładnie wykażą, kto dokładnie popełnił wykroczenie. Ci sami 4 mężczyźni po godz. 14.30 ponownie odpalili fajerwerki w tym samym miejscu w Parku, po czym oddalili się przed przyjazdem patrolu Policji. Kamery monitoringu miejskiego w parku zarejestrowały jednak zarówno pierwsze, jak i drugie wykroczenie.

Analiza nagrania i dane osób wcześniej wylegitymowanych pozwoliły na zebranie wystarczającego materiału dowodowego i postawienie zarzutów sprawcom wykroczeń o charakterze chuligańskim. Podejrzanych wezwano już na przesłuchanie i rozliczenie. Za każdy z powyższych czynów grozi sprawcom grzywna w postępowaniu mandatowym do 500 zł lub w sądzie do 5 tys. zł, nawet kara aresztu lub ograniczenia wolności. Sprawa jest rozwojowa, ustalane są dowody na podobne wykroczenia w naszym mieście.