moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Gnieźnianie zagrają o Mistrzostwo Polski!

Niedziela, 28 czerwca 2020
  • Gnieźnianie zagrają o Mistrzostwo Polski!

Można śmiało stwierdzić, że sezon 2019/2020 należy do juniorskiej formacji UKH Start 1954. Podopieczni trenera Wojciecha Jankowskiego z kompletem zwycięstw zwyciężyli w rundzie zasadniczej i jako liderzy tabeli zmierzyli się z czwartą ekipą rozgrywek, aktualnymi Mistrzami kraju - LKS Gąsawa.

Mecz półfinałowy odbył się w środę 24 czerwca, na stadionie im. Alfonsa Flinika. Pierwsza akcja spotkania zakończyła się co prawda bramką dla gości, ale od tego momentu inicjatywę przejęli czerwono-czarni. Gnieźnianie zwyciężyli w stosunku 6:1 i tym samym zapewnili sobie udział w wielkim finale, którego stawką jest tytuł Mistrzów Polski Juniorów.

Rywalem Startu 1954 będzie drużyna HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie. Finał Mistrzostw Polski odbędzie się w Gnieźnie, na stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Sportowej w środę, 1 lipca o godzinie 16.00. Zgodnie z aktualnymi zaleceniami na na trybunach zasiądzie ograniczona ilość kibiców jednak blisko trzystu osobowa grupa będzie mogła dopingować czerwono-czarnych w walce o krajowy triumf.

Postawa młodych gnieźnian w tegorocznych rozgrywkach jest znakomita. Duża część juniorskiej formacji stanowi już o sile drużyny seniorów i między innymi te doświadczenia dodają podopiecznym trenera Jankowskiego "wiatru w żagle". Dotychczasowy komplet zwycięstw w rozgrywkach świadczy o świetnej pracy jaka wykonywana jest na co dzień w Uczniowskim Klubie Hokeistów Start 1954. W imieniu tych młodych zawodników serdecznie zapraszamy na finał, w środę 1 lipca o godzinie 16.00.
 
tekst: Informacja prasowa