moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

7 nieodpowiedzialnych kierowców straciło prawo jazdy

Poniedziałek, 15 czerwca 2020
  • 7 nieodpowiedzialnych kierowców straciło prawo jazdy

Przez ostatnie dni funkcjonariusze drogówki gnieźnieńskiej jednostki zwracali szczególną uwagę na wzmożony ruch na drogach. Miniony weekend dla niektórych oznaczał idealny czas do wypoczynku i podróżowania. Niestety wśród osób przemierzających powiat gnieźnieński znalazło się aż 7 kierowców, którzy pożegnali się ze swoimi uprawnieniami.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gnieźnie zatrzymali 7 dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami, gdzie przyczyną okazały się przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Z tego powodu prawo jazdy stracił także mieszkaniec Puszczykowa, który jechał swoim Audi w terenie zabudowanym, a dokładnie w Kiszkowie z prędkością 111 km/h.

Działania funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie po raz kolejny udowodniły, iż wykroczenia związane z przekraczaniem prędkości nie będą tolerowane. Zdajemy sobie sprawę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich okresie podróżowanie samochodem jest najlepszą formą komunikacji. Nie zapominajmy jednak o tym, że gdy ruch na drodze jest wzmożony kierowcy powinni być jeszcze bardziej ostrożni i przede wszystkim odpowiedzialni.
 
źródło: Policja