moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wypadek na skrzyżowaniu w Szczytnikach Czerniejewskich! Jedna osoba w szpitalu!

Wtorek, 9 czerwca 2020
  • Wypadek na skrzyżowaniu w Szczytnikach Czerniejewskich! Jedna osoba w szpitalu!

W poniedziałek ok. godz. 20.00 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 15 w Szczytnikach Czerniejewskich (droga Gniezno - Września). Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną z Gniezna, Żydowa i Czerniejewa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek dwóch samochodów osobowych Kia Sportage oraz Mercedes GLE. Łącznie w obu pojazdach podróżowały trzy osoby, z czego jedna została ranna i w nieprzytomna została zabrana do szpitala.

Na miejscu obecne były trzy zespoły ratownictwa medycznego oraz Policja i Straż Pożarna. Droga była całkowicie zablokowana. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy ratownikom medycznym przy ewakuacji poszkodowanego kierowcy samochodu Kia. Równocześnie odłączono zasilanie elektryczne w obu pojazdach. Na czas prowadzenia działań wyznaczono objazd przez miejscowość Czerniejewo. Dalsze czynności strażaków skupiły się na oświetleniu terenu akcji oraz pomocy Policji w ustaleniu okoliczności wypadku. Po załadowaniu pojazdów na autolawety dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący Kia Sportage, 69-letni mieszkaniec Lubonia na skrzyżowaniu dróg zderzył się z pojazdem marki Mercedes, kierowanym przez 41-letniego mieszkańca Zabrza. W wyniku wypadku Mercedes dachował, kończąc jazdę na boku, na polu uprawnym. Kia przemieściła się i pozostała na pasie ruchu. Kierowca samochodu marki Kia z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany przez załogę pogotowia do szpitala w Gnieźnie. Droga krajowa na czas prowadzenia czynności, przez około 3 godziny była zablokowana. Na ten czas wprowadzono objazdy.

Pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzą policjanci z Czerniejewa.
 
tekst: PSP Gniezno, KPP Gniezno
foto: PSP Gniezno