moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kolejne narkotyki nie trafią na rynek

Poniedziałek, 8 czerwca 2020
  • Kolejne narkotyki nie trafią na rynek

Policjanci z Komisariatu w Witkowie zatrzymali 20-latka podejrzanego o posiadanie środków psychoaktywnych. W trakcie przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli ponad 260 gramów środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Słupcy zastosował wobec witkowianina tymczasowy środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztowania.

Do zdarzenia doszło 3 czerwca 2020 roku. Policjanci z Komisariatu Policji w Witkowie udali się do mieszkania 20-latka. Mężczyzna miał zostać zatrzymany i doprowadzony do słupeckiej komendy. Będąc w środku stróże prawa zauważyli na stole narkotykowe akcesoria.

Policjanci od razu nabrali podejrzeń, że w mieszkaniu mogą znajdować się środki odurzające, przeprowadzili więc jego przeszukanie. W wyniku tej czynności w jednym z pokoi w torbie zabezpieczyli kilka woreczków, w których znajdował się susz roślinny. Po sprawdzeniu testerem narkotyków okazała się nim być marihuana o wadze ponad 80 gramów. To jednak nie wszystko. W kolejnym miejscu zabezpieczyli kryształy, które po przebadaniu okazały się być substancją psychoaktywną. Znaleziono również niewielką ilość haszyszu. Łącznie zabezpieczono ponad 260 gramów narkotyków.

Zatrzymany 20-letni mieszkaniec Witkowa usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek, (5.06.2020r.) Sąd Rejonowy w Słupcy zdecydował o zastosowaniu tymczasowego trzymiesięcznego aresztu dla mężczyzny.
 
źródło: Policja