moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Polityczna Niespodzianka - komentarz posła Tadeusza Tomaszewskiego

Czwartek, 4 czerwca 2020
  • Polityczna Niespodzianka - komentarz posła Tadeusza Tomaszewskiego

Publiczne poparcie przez Pana Prezydenta Tomasza Budasza kandydata na Prezydenta RP Pana Szymona Hołownię to polityczna niespodzianka. Ta decyzja Prezydenta Budasza to głównie polityczny problem Platformy Obywatelskiej, której działaczem jest lub mentalnie był Pan Tomasz Budasz.

Do tej pory współpraca SLD w powiecie gnieźnieńskim układa się zgodnie z ustaleniami z kampanii wyborczej do samorządu. Realizowany jest program wyborczy Pana Prezydenta, którego znaczącą częścią są przyjęte postulaty programowe lewicy. Co roku monitorujemy stan realizacji naszego programu. Prezydent spotyka się na nasze zaproszenie z organami statutowymi partii oraz działaczami organizacji pozarządowych. Jestem przekonany, że dla Pana Prezydenta Budasza współpraca z radnymi SLD w Radzie Miasta w ramach jednego klubu była i będzie jednym z fundamentów wspólnej służby publicznej dla mieszkańców Gniezna.

Sojusz Lewicy Demokratycznej jest odpowiedzialną formacją i dotrzymuje słowa danego partnerom politycznym, co już wielokrotnie udowodniliśmy w działalności samorządowej miasta Gniezna. Aspiracje do wpływu na politykę krajową przez Pana Tomasza Budasza to osobna kwestia, którą jako SLD oceniać będziemy po konkretnych działaniach Pana Prezydenta.
Z wyrazami szacunku
Tadeusz Tomaszewski
Przewodniczący Rady Powiatowej SLD