moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dodatkowe środki miejskie na kulturę w internecie

Piątek, 29 maja 2020
  • Dodatkowe środki miejskie na kulturę w internecie

W związku z epidemią koronawirusa od wielu tygodni odwoływane są imprezy kulturalne na terenie całej Polski. Oprócz imprez miejskich, dotkniętych tym problemem zostało mnóstwo wydarzeń organizowanych oddolnie przez stowarzyszenia, fundacje czy UKS-y. Jednym ze sposobów przeciwdziałania temu zjawisku jest tworzenie kultury dostępnej dla odbiorców online, czyli po prostu przez internet.

Dziś sieć daje ogromne możliwości organizacji wydarzenia kulturalnego: koncertu, pokazu, wykładu, spotkania autorskiego; warsztatów i kursów internetowych czy też audiobooka, ebooka, gry mobilnej lub innego medium elektronicznego. Możliwości jest wiele, a gnieźnieńskie organizacje z pewnością mają mnóstwo pomysłów.

Dlatego Prezydent Miasta Gniezna informuje o uruchomieniu dodatkowych środków na kulturę online dla gnieźnieńskich NGO-sów. Na ten cel przeznaczonych jest 20 000 złotych, a rozdysponowane one zostaną przez nabór ofert w trybie art. 19a ustawy z 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 roku, poz. 239 ze zm.), na realizację zadania publicznego.

Warto przypomnieć, że zgodnie z przepisami takie zadanie publiczne musi być zadaniem lokalnym lub regionalnym. Ponadto zadanie musi być realizowane w terminie do 90 dni (nie może być dłuższe) od podpisania umowy z podmiotem je realizującym, a maksymalna wysokość dotacji na zadanie to 10.000 zł (nie można wnioskować o więcej). Preferowane będą projekty o wartości do 4.000 złotych.

Wzór oferty i sprawozdania poniżej. W razie pytań, kontaktować się można z Wiktorem Kolińskim z Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu UM, wiktor.kolinski@gniezno.eu , 61 426 04 35.

 
tekst: Informacja prasowa