moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Galeria handlowa przy nowym osiedlu! Mieszkańcy nie są zadowoleni

Niedziela, 10 maja 2020
  • Galeria handlowa przy nowym osiedlu! Mieszkańcy nie są zadowoleni

Dwa dni temu pisaliśmy o działce przy ul. Poznańskiej w Gnieźnie, którą miasto wystawiło na sprzedaż. Czytelnicy od razu poprosili nas o więcej informacji na ten temat.

Miasto Gniezno wystawiło na sprzedaż działkę o powierzchni 6,9381 hektara przy ul. Poznańskiej. Nieruchomość położona przy ul. Poznańskiej w rejonie ulicy Orzeszkowej usytuowana jest na skraju osiedla, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej, na obszarze miasta o intensywnym zagospodarowaniu mieszkaniowo-usługowym, przy wjeździe zachodnim od strony Poznania.

Nieruchomość znajduje się na terenie objętym aktualnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego terenu pomiędzy ulicą Poznańska a ulicą Elizy Orzeszkowej. Zgodnie z ustaleniami teren jest przeznaczony pod zabudowę usługową. Cena wywoławcza wynosi 14 664 000,00 zł

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działka przeznaczona jest pod tereny rozmieszczenia obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. metrów kwadratowych. Używając prostszej terminologii - najprawdopodobniej powstanie w tym miejscu duża galeria handlowa. Fakt ten nie do końca spodobał się mieszkańcom okolicznych nowych bloków osiedla Nowe Skiereszewo, którzy liczyli na nieco więcej ciszy i spokoju w tej części miasta. Kiedy decydowaliśmy się na kupno mieszkania nikt nie poinformował nas o planowanej galerii handlowej - mówi Pan Jarosław, który na kupno mieszkania zaciągnął kredyt na 30 lat. To bardzo niesprawiedliwe. Mam prawie 40 lat i nie dostanę kredytu na kupno domu lub mieszkania w innej lokalizacji, bo nie mam już takiej zdolności kredytowej. Co mam teraz zrobić? Nie chcę mieć obok dużej galerii handlowej.
 
tekst: Andrzej Bukowski