moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dwóch policjantów w szpitalu po nocnej interwencji w Kiszkowie! Jeden z funkcjonariuszy ma złamaną nogę!

Piątek, 8 maja 2020
  • Dwóch policjantów w szpitalu po nocnej interwencji w Kiszkowie! Jeden z funkcjonariuszy ma złamaną nogę!

Dwóch policjantów z komisariatu w Kłecku trafiło do gnieźnieńskiego szpitala po nocnej interwencji w Kiszkowie. Przed północą zostali oni wezwani do kłótni rodzinnej. Po dotarciu na miejsce okazało się, że domownicy pokłócili się o sprawowanie opieki nad psem.

Chociaż wydawało się, że sytuacja została opanowana, kiedy mundurowi wracali do radiowozu jeden z mieszkańców - jak się później okazało, 25-letni mieszkaniec Gniezna - zaczął ich obrażać używając niecenzuralnych słów. Policjanci po pouczeniu go, podjęli decyzję o zatrzymaniu. W trakcie próby obezwładnienia mężczyzna stawiał czynny opór. Kopnął także jednego z policjantów w nogę. Niestety kość nie wytrzymała. Na miejsce przybyły wezwane dodatkowe patrole. Ostatecznie mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Funkcjonariusze natomiast karetką Pogotowia Ratunkowego zostali przewiezieni do szpitala w Gnieźnie. Funkcjonariusz ze złamaną nogą prawdopodobnie pozostanie w szpitalu przez dłuższy okres czasu.

Agresor miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie. Być może jeszcze dzisiaj uda nam się ustalić jakie zarzuty usłyszy 25-latek. Obecnie trwają czynności.
 
tekst: Andrzej Bukowski