moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Znęcał się nad 3-miesięcznym szczeniakiem! Policja wszczęła postępowanie

Czwartek, 7 maja 2020
  • Znęcał się nad 3-miesięcznym szczeniakiem! Policja wszczęła postępowanie

Po wspólnej interwencji policjantów i inspektora Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Gnieźnie odebrano właścicielce, która miała sądowy zakaz posiadania zwierząt, 3-miesięcznego szczeniaka, nad którym najprawdopodobniej znęcał się jej partner. Pies przebywa obecnie w hotelu dla zwierząt. Policjanci w tej sprawie wszczęli postępowanie. Znęcanie nad zwierzętami jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3. Podobna kara grozi za niestosowanie się do sądowego zakazu.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 5 maja 2020 roku, późnym wieczorem. Wówczas to policjanci zostali poproszeni przez inspektora TOZ o asystę podczas interwencji, która miała być przeprowadzona na osiedlu Winiary w Gnieźnie, z uwagi na znęcanie się nad młodym psem. Przedstawicielka TOZ pokazała przybyłym na miejsce funkcjonariuszom nagranie na którym widać, jak mężczyzna kilkukrotnie podczas spaceru kopnął psa.

Na miejscu ustalono właścicielkę psa, która jak się okazało ma sądowy zakaz posiadania zwierząt do marca 2025 roku. W mieszkaniu nie przebywał 39-letni partner kobiety, który wcześniej był z nim na spacerze i to on najprawdopodobniej znęcał się nad czworonogiem.

Zwierzę, około 3 miesięczny pies w typie owczarek kaukaski, zostało przez inspektora TOZ odebrane i umieszczone w hotelu dla psów w Wymysłowie. Niebawem zostanie podjęta decyzja co do dalszego jego losu.

Policjanci w dniu 6 maja br. przyjęli zawiadomienie o znęcaniu się nad psem. Zostało zabezpieczone nagranie na którym widać, jak dochodziło do przemocy wobec czworonoga. Obecnie w tej sprawie wszczęto dochodzenie.

Znęcanie nad zwierzętami jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3.
 
źródło: Policja