moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Poważny wypadek w Węgorzewie! W akcji 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego i śmigłowiec LPR!

Niedziela, 26 kwietnia 2020
  • Poważny wypadek w Węgorzewie! W akcji 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego i śmigłowiec LPR!

W niedzielę ok. godz. 19.00 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o wypadku drogowym w miejscowości Węgorzewo (gmina Kiszkowo). Na miejsce wysłano Policję, 3 karetki Pogotowia Ratunkowego, Straż Pożarną z Gniezna i Kiszkowa oraz zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia ratownikom ukazał się straszny widok. Potwierdzono, że w wypadku udział brały 2 samochody osobowe - BMW i Kia Picanto. W niemieckim aucie znajdowały się uwięzione osoby. Strażacy wykonali do nich dostęp przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Konieczne było odcięcie dachu.

Ratownicy medyczni mieli bardzo ciężkie zadanie. Stan poszkodowanych był ciężki. Na miejscu pracowało 3 załogi karetek pogotowia. Zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Poznania.

Na czas prowadzonych działań droga w miejscu zdarzenia była zablokowana. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku ustala Policja.

Aktualizacja 27.04.2020:
Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący w stanie nietrzeźwości (przeprowadzone badanie wykazało 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) samochodem osobowym marki BMW, 29-letni mieszkaniec gminy Pobiedzisk, jadąc od strony Kiszkowa w kierunku Sroczyna podczas wyprzedzania w miejscu niedozwolonym i na podwójnej ciągłej, z powodu nadmiernej prędkości na łuku drogi stracił panowanie na pojazdem, po czym zjechał na prawą stronę jezdni i uderzył w drzewo. Po tym samochód przemieścił się na jezdnię, a w auto uderzył nadjeżdżający Kia Picanto, którego kierujący BMW właśnie wyprzedzał.

W wyniku wypadku 3 osoby w wieku od 19 do 29 lat podróżujący BMW i kierujący KIA zostali z obrażeniami ciała przetransportowani do szpitali w Gnieźnie i Poznaniu. W akcji ratunkowej brał udział śmigłowiec LPR.

Na czas prowadzonych czynności do godziny 23.00 droga była zablokowana. Policja wprowadziła objazdy. Pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu BMW.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: OSP Kiszkowo, PSP Gniezno, KPP Gniezno