moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kierował samochodem bez uprawnień! Dodatkowo wydmuchał 1,7 promila

Środa, 8 kwietnia 2020
  • Kierował samochodem bez uprawnień! Dodatkowo wydmuchał 1,7 promila

Nietrzeźwi kierowcy zawsze stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci w sposób szczególny zwracają uwagę na kierowców, których styl jazdy budzi zastrzeżenia. Tak też było podczas wieczornego patrolu ulicy Piłsudskiego w Gnieźnie. Okazało się, że 39-latek kierujący Renault Scenic miał w swoim organizmie 1,7 promila alkoholu.

We wtorek, około godz. 19.00 na Placu Józefa Piłsudskiego w Gnieźnie policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali kierowcę do kontroli. Za kierownicą siedział 39-letni mieszkaniec Gniezna. Po przebadaniu kierowcy alkomatem okazało się, że w organizmie miał 1,7 promila alkoholu.

Dodatkowo mężczyzna kierował autem nie posiadając do tego uprawnień. O dalszym losie 39-latka zdecyduje sąd. Kara, która grozi kierowcy, to wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz 2 lata pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, nietrzeźwi stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących. Osoby, które decydują się wsiadać za kierownicę po alkoholu muszą wiedzieć, że społeczeństwo nie wyraża zgody na takie zachowanie.
 
źródło: Policja