moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na ul. Poznańskiej w Gnieźnie!

Poniedziałek, 30 marca 2020
  • Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na ul. Poznańskiej w Gnieźnie!

Od wtorku 31 marca wdrożony zostanie kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 194 przy ulicy Poznańskiej w Gnieźnie.

Przy ul. Poznańskiej w Gnieźnie (droga województwa nr 194) trwają prace związane z przebudową istniejącego skrzyżowania z ulicą Warzywną oraz budową skrzyżowania z nową drogą gminną. Powstaną osobne pasy do skrętu w lewo i w prawo. Istniejąca sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych będzie dostosowana do nowo zaprojektowanej geometrii skrzyżowania. Inwestycja realizowana jest w celu dostosowania powstającego układu komunikacyjnego, przy budowie obiektu handlowego przy ul. Poznańskiej.

Zdemontowana będzie istniejąca sygnalizacja świetlna i montowana nowa, dostosowana do przyszłego układu komunikacyjnego. W związku z tym piesi jak i kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność na istniejącym przejściu dla pieszych, gdyż pozostanie ono bez świateł, a więc bez możliwości swobodnego przejścia. Wszyscy uczestnicy ruchu powinni zachować wyjątkową uwagę.

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo użytkowników drogi, tymczasowa organizacja ruchu przewiduje zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu i ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Przebudowa ulicy Poznańskiej planowo ma się zakończyć do 30 czerwca br.
 
tekst: Informacja prasowa