moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Odkrywamy Wyspy Owcze! Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki?

Niedziela, 15 marca 2020
  • Odkrywamy Wyspy Owcze! Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki?

Mawia się, że Wyspy Owcze są najpiękniejszym miejscem na ziemi. Choć na zwiedzenie wulkanicznego archipelagu wystarczy tydzień, niektórzy decydują się zostać tu dłużej. Zwłaszcza, że pobyt w tym szczególnym rejonie niesie ze sobą mnóstwo wrażeń, wywoływanych widokami na fiordy i surową przyrodę, zachwycającą pod każdym względem.

Zwiedzanie Wysp Owczych najlepiej rozpocząć od stolicy - Toshavn
Wszechobecny spokój, brak zgiełku, zaledwie trzy skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i przepyszne rabarbarowe piwo. To wszystko czeka na osoby, odwiedzające Wyspy Owcze. Zwiedzanie pochmurnego archipelagu warto zacząć od stolicy, gdzie można zobaczyć wyjątkowy port, latarnię morską i ciekawe zabytki staromiejskie. Stamtąd dobrze jest udać się na klify zamieszkiwane przez foki. Obowiązkowym punktem na Wyspach Owczych jest najwyższy szczyt Slættaratindur, z którego rozpościera się widok na wszystkie wyspy, wchodzące w skład archipelagu. Kolejne miejsca, zasługujące na uwzględnienie w programie wycieczki to m. in.: punkt widokowy Sørvágsvatn, Klify Vestamny na wyspie Streymoy, skała Trøllkonufingur i miasteczko Klaksvik.

Niezbadane rejony Wysp Owczych stoją przed Tobą otworem!

Położone na Morzu Norweskim Wyspy Owcze to raj dla pasjonatów fotografii, dziewiczych krajobrazów i wielogodzinnych spacerów. Od niezwykłych widoków dzieli Cię zaledwie czterogodzinny lot - to tak niewiele! Zorganizowane wycieczki bardzo się jednak od siebie różnią, a ich koszt potrafi zrujnować budżet przeciętnego Kowalskiego. Dlatego by mieć pewność, że wyprawa na Wyspy Owcze będzie obfitować w atrakcje, a przy tym nadmiernie nie obciąży kieszeni, warto udać się na wyjazd z biurem podróży Zorientowani Travel Club. Tam organizowane są wyjazdy w nieodkryte tereny, pozwalające na spokojnie przemierzać najciekawsze obszary świata. W kategorii Wyspy Owcze Wycieczki są dostępne wyjazdy, w ramach których można odwiedzić przepiękne miejsca z unikatowymi punktami widokowymi.

Klif z wodospadem na wyspie Vágar, zielona wioska Saksun, wodospad Fossa, wyspa Mykines to przykłady miejsc, które na Wyspach Owczych po prostu trzeba odwiedzić. Samodzielne zaplanowanie wycieczki nie należy jednak do prostych zadań - tu przydatna jest znajomość archipelagu, a także umiejętność poruszania się między poszczególnymi wyspami. Obecność osoby, która poprowadzi grupę, opowie o odwiedzanych miejscach i będzie nad wszystkim czuwać to ogromne ułatwienie, a zarazem gwarancja, że wycieczka przebiegnie zgodnie z planem. Jeśli chcesz wziąć udział w dobrze zorganizowanym wyjeździe na Wyspy Owcze, zajrzyj na stronę Zorientowani Travel Club i zobacz, jakie wycieczki są planowane w najbliższym czasie.