moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Bentley, Jaguar i Renault rozbite na drodze ekspresowej S5

Niedziela, 8 marca 2020
  • Bentley, Jaguar i Renault rozbite na drodze ekspresowej S5

W niedzielę o godz. 11.00 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o wypadku trzech samochodów osobowych na drodze ekspresowej S5. Do akcji wysłano Policję, zastępy Straży Pożarnej z Gniezna i Łubowa oraz Patrol S5.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia ratownicy zastali rozbite samochody osobowe: Renault Espace, Bentley Flying Spur oraz Jaguar XJ. Kierujący opuścili pojazdy o własnych siłach. Samochody znajdowały się kilkaset metrów za węzłem w Woźnikach, w kierunku na Bydgoszcz.

Z relacji kierującego Renault Espace wynika, że podczas wykonywania manewru wyprzedzania kierującego Bentleyem, w samochodzie Renault miało dojść do awarii, co doprowadziło do kolizji z Bentleyem. W trakcie obracania Renault doszło również do kolizji z Jaguarem.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej kierującemu Bentleyem (wsparcie psychiczne oraz usztywnienie palca lewej dłoni z podejrzeniem złamania). Zespół Ratownictwa Medycznego odmówił przyjazdu na miejsce zdarzenia. Po zabraniu samochodów przez autopomoc uprzątnięto jezdnię oraz przeprowadzono sorpcję. W czasie ponad 2-godzinnych działań ruch na trasie S5 w kierunku Bydgoszczy odbywał się jedną nitką.
 
źródło: OSP Łubowo