moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Robert Biedroń odwiedził Gniezno! Spotkał się z mieszkańcami

Sobota, 22 lutego 2020
  • Robert Biedroń odwiedził Gniezno! Spotkał się z mieszkańcami

Kandydat na Prezydenta RP, Robert Biedroń, spotkał się dzisiaj z mieszkańcami Gniezna. Wcześniej, podczas konferencji prasowej, powiedział o problemach, które najbardziej dotykają miasta wielkości Pierwszej Stolicy.

W tej kampanii powinniśmy rozmawiać o często zwykłych, a czasami niezwykłych problemach zwykłego człowieka - mówi Robert Biedroń. Prezydent powinien być dobrym gospodarzem, powinien dbać o coś, co zapisaliśmy w artykule pierwszy Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej - o dobro wspólne. (...) Kiedy Polska jest tak bardzo podzielona, nie tylko politycznie ale także społecznie, kulturalnie, kulturowo, gospodarczo, ekonomicznie to prezydent powinien za każdym razem wkraczać, ingerować i wszędzie gdzie rząd sobie nie radzi prezydent powinien być dobrym gospodarzem i dbać. Ja byłem gospodarzem Słupska i wiem jak to jest ratować zadłużone miasto, jak to jest powstrzymać wyludnianie się miasta, jak to jest dbać o szpital miejski czy edukację. Polska potrzebuje właśnie takiego dobrego gospodarza, który kiedy ludzie są wykluczani np. transportowo, tak jak dzisiaj w Gnieźnie, to prezydent interweniuje i organizuje parlament i rząd, żeby to załatwiać. Szpitale wpadają w spiralę zadłużenia kiedy brakuje lekarzy i tutaj też powinien prezydent interweniować. Chyba wszyscy mamy wrażenie, że prezydent Andrzej Duda przespał swoją prezydenturę, że nie skorzystał z tej mocy, rangi, siły, odpowiedzialności Prezydenta Rzeczpospolitej, żeby interweniować w tych momentach. (...) To, że zlikwidowano PKS w Gnieźnie - to jest realny problem. Nie ta wojenka polityczna polsko-polska. Realne problemy trzeba zobaczyć w takich miasta jak Gniezno, Słupsk, Świdnica i tam trzeba z ludźmi rozmawiać i zastanawiać się jak te problemy rozwiązywać. Ja rozwiązywałem takie problemy i chciałbym to moje doświadczenie przenieść ze skali mikro na skalę makro.

W Gnieźnie utworzono także komitet Roberta Biedronia. Na jego czele stanął Kacper Parol - kandydat Lewicy w minionych wyborach parlamentarnych.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski