moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

VII otwarte zawody z karabinka pneumatycznego "O Puchar Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie"

Niedziela, 16 lutego 2020
  • VII otwarte zawody z karabinka pneumatycznego

W sobotę już po raz siódmy w miłej i przyjemnej atmosferze na Sportowej Strzelnicy Pneumatycznej w Hali Widowiskowo-Sportowej w Witkowie przy ul. Czerniejewskiej 14, w ramach XXI Regionalnych Zawodach Radnych, Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów w Tenisie Stołowym, odbyły się VII otwarte zawody z karabinka pneumatycznego "O Puchar Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie".

W zawodach rywalizowało ze sobą 130 zawodników w 29 drużynach. Podobnie jak w poprzednim roku najlepsi zawodnicy z kategorii kobiet i mężczyzn brali udział w pojedynku strzeleckim o „Statuetkę Brata Kurkowego śKrzysztofa Szkudlarka”. Najlepszym zawodnikiem okazał się Krzysztof Chołodecki z gminy Witkowo i to on zdobył Statuetkę.

W kategorii kobiet najlepsze wyniki uzyskały:
I miejsce Anna Misiak z wynikiem 41 punktów na 50 możliwych,
II miejsce Iwona Kosmalska z wynikiem 39 punktów,
III miejsce Agnieszka Ratajczak z wynikiem 37 punktów,

W kategorii mężczyzn zajęli kolejno:
I miejsce Krzysztof Chołodecki z wynikiem 46 punktów,
II miejsce Mariusz Mądrowski z wynikiem 46 punktów,
III miejsce Jarosław Janowski z wynikiem 44 punktów.

W kwalifikacji drużynowej miejsca zajęły drużyny:
I miejsce i puchar Prezesa Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie Bogusława Mołodeckiego - drużyna w składzie: Krzysztof Chołodecki, Paweł Roszyk, Paweł Lisiak, Czesław Nowaczyk z gminy Witkowo z wynikiem 168 punktów na 200 możliwych. O zwycięstwie zadecydowała ilość dziesiątek.
II miejsce i puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Witkowie Piotra Jóźwika - drużyna w składzie: Sławomir Jarosz, Anna Misiak, Marcin Borowczyk, Dariusz Kołaczkowski z gminy Koźmin Wielkopolski z wynikiem 168 punktów.
III miejsce i puchar Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo Mariana Gadzińskiego - drużyna w składzie: Jarosław Janowski, Robert Jankowski, Jerzy Rozmiarek, Stanisław Duszczak z gminy Kórnik z wynikiem 167 punktów.
IV miejsce i puchar Radnego Powiatu Gnieźnieńskiego - Telesfora Gościniaka - drużyna w składzie: Mariusz Mądrowski, Marek Jagodziński, Telesfor Gościniak, Piotr Chrzanowski z Powiatu Gnieźnieńskiego z wynikiem 164 punktów.
V miejsce i puchar Przewodniczącego Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu Tadeusza Tomaszewskiego - drużyna w składzie: Hubert Łuszak, Paweł Wojciechowski, Henryk Janus, Krzysztof Nikodem z gminy Rogoźno z wynikiem 162 punktów.
VI miejsce i puchar Prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan - Stanisława Rajkowskiego - drużyna w składzie: Maksymilian Marek, Adam Musiak, Tomasz Ciesielski, Tomasz Karon z gminy Gołuchów z wynikiem 161 punktów.

Zawody zakończyły się wręczeniem przez fundatorów pucharów, medali oraz naszych brackich dyplomów.

Podziękowania dla kadetów Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie Zuzanny Łyskawińskiej i Miriany Janickiej za pomoc w bezpiecznym przeprowadzeniu zawodów strzeleckich.
tekst: Informacja prasowa