moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Serca na odwyku

Środa, 12 lutego 2020
  • Serca na odwyku

Agencja HQE ma zaszczyt zaprosić Państwa na spektakl "Serca na odwyku" 30.03.2020 w Auli Pomnik. Miłość prosta i usłana różami jest widoczna ten raz w roku wszędzie, jednak na scenie zobaczymy miłość w zupełnie innej odsłonie niż przywykliśmy oglądać w teatrach czy telewizji. Jako uczucie kiełkujące w szarej codzienności zwykłych domów z betonu. Głównym przesłaniem sztuki Murray'a Schisgal'a jest prawda o której często zapominamy, że na miłość nigdy nie jest za późno. Prosty aczkolwiek nie trywialny spektakl, przypomina nam jak nie wiele trzeba aby dwoje ludzi spojrzało na siebie w zupełnie inny niż dotąd sposób, nawet jeżeli patrzyli na siebie codziennie przez 25 lat.

Komedia w reżyserii Cezarego Żaka to dwie piękne historie o ludziach, którzy parafrazując A. Andrusa „pierwszą młodość i drugą miłość mają za sobą”. Bohaterowie wciągnięci w wir obowiązków zapomnieli już o romantycznych uniesieniach młodości, a serca - wysłali na odwyk.

Występujących aktorów nie trzeba nikomu przedstawiać ale warto zwrócić uwagę, że pomimo znajomości twarzy z telewizji, na scenie wcielają się oni w całkowicie nowe i nieznane nam osoby. Dzięki czemu kreują świat przypominający nam, że nie ważny jest wiek, status ani stan cywilny, miłość zawsze znajdzie drogę w meandrach naszej podświadomości - wystarczy jej pozwolić.

Nie ważne czy kochają Państwo teatr, telewizję czy gry planszowe - ten spektakl spełnia oczekiwania wszystkich. Dając chwile wytchnienia od rozpędzonej codzienności i dwie godziny niewątpliwej przyjemności obcowania ze sztuką i nie jest to tylko nasza opinia. Pomimo tego że spektakl jest grany w takich miastach jak Gdańsk czy Poznań już od lat - wciąż wypełnia sale w 100%.

Być może to wspaniałe widowisko sprawie, że serca niektórych z Państwa przerwą odwyk? Zapraszamy serdecznie.

Data: 30 marca
Miejsce: aula Szkoły Pomnik w Gnieźnie

REŻYSERIA: Cezary Żak

WYSTEPUJĄ:
Cezary Żak
Katarzyna Żak
Hanna Śleszyńska
Michał Piela

Bilety dostępne: https://mojbilet.eu/wydarzenia/serca-na-odwyku/
 
tekst: Informacja prasowa