moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Narkotyki i amunicja w samochodzie

Środa, 5 lutego 2020
  • Narkotyki i amunicja w samochodzie

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który przewoził w samochodzie ponad 200 porcji dilerskich marihuany i myśliwski nabój. Sprawca usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i nielegalnego posiadania amunicji. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

W piątek, 31 stycznia 2020 roku, kilka minut przed północą, oficer dyżurny gnieźnieńskiej Policji otrzymał telefoniczną informację o mężczyźnie, który miał porcjować narkotyki. Na miejsce, w centrum Gniezna zostali skierowani policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego. W pobliżu wskazanego miejsca ujawnili zaparkowany pojazd a w nim 34-letniego mężczyznę i młodą kobietę. Funkcjonariusze podczas legitymowania i spisywania licznika wyczuli w samochodzie charakterystyczny zapach marihuany. Stróże prawa dokładnie sprawdzili samochód i podczas przeszukania znaleźli i zabezpieczyli prawie 80 gramów marihuany. W aucie znajdował się również myśliwski nabój. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do pomieszczeń dla osób zatrzymanych, kobieta została zwolniona. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy środki odurzające zostały przekazane do dalszych badań biegłemu. Śledczy już postawili 34-latkowi zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i nielegalnego posiadania amunicji. Decyzją prokuratora podejrzany został objęty dozorem policji.

Posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych jest przestępstwem, za które grozi do 10 lat więzienia. Za nielegalne posiadanie broni palnej lub amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 
źródło: Policja