moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kreatywne ferie w ZSPU Gniezno

Środa, 29 stycznia 2020
  • Kreatywne ferie w ZSPU Gniezno

W Zespole Szkół Przyrodniczo-Usługowych im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie, z inicjatywy nauczycieli przedmiotów zawodowych Joanny Prawniczak, Ewy Helik i Magdaleny Różak, odbyły się dwudniowe warsztaty z projektowania ogrodów dla uczniów szkół podstawowych. Celem zajęć było zapoznanie się z sztuką projektowania i aranżacji terenów zieleni. Uczniowie mieli okazję pracować na profesjonalnym programie dla architektów krajobrazu Gardenphilia DESINGER 2.

A oto, co myślą sami uczestnicy warsztatów:
Maja Szkoła Podstawowa nr 12: Byłam ciekawa jak wygląda praca w programie Gardenphilia, myślę o podjęciu nauki na kierunku architektura krajobrazu.

Zuzia Szkoła Podstawowa nr 12:
Interesuje mnie projektowanie terenów zieleni, chciałabym przybliżyć sobie wiedzę o kierunku architektura krajobrazu.

Paulina: Chciałabym sprawdzić czy nadaję się do prac w programach graficznych, interesuje mnie architektura krajobrazu.

Mateusz Szkoła Podstawowa nr 12:
Byłem ciekawy jak wyglądają warsztaty i praca w programie Gardenpfilia, uważam że program jest ciekawy i daje duże możliwości.

Wiktor i Marika Szkoła Podstawowa nr 7: Chcielibyśmy zobaczyć jak funkcjonuje program, zweryfikować swoje umiejętności tym bardziej że stoimy przed wyborem następnej szkoły.

Duże zainteresowanie warsztatami świadczy o tym, że młodzież potrafi twórczo i kreatywnie postrzegać świata. Umiejętność kształtowania terenów zielonych przyjaznych ludziom i środowisku naturalnemu jest ważnym tematem społecznym.
tekst: Informacja prasowa