moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zapaśnicy rozpoczęli sezon 2020

Poniedziałek, 27 stycznia 2020
  • Zapaśnicy rozpoczęli sezon 2020

Udziałem w Mistrzostwach Wielkopolski w stylu wolnym zainaugurowany został sezon 2020 w zapasach. Zawody odbyły się w minioną sobotę, w Krotoszynie. W rywalizacji wzięło udział ponad 90 zawodników z 7 wielkopolskich klubów - Ceramik Krotoszyn, Grunwald Poznań, UKS Kiekrz, Tęcza Środa Wielkopolska, Zapasy Plewiska, Sobieski Poznań i Husarz Gniezno.

Klub z pierwszej stolicy reprezentowało 6 przedstawicieli, którzy otwarcie sezonu zaliczyć mogą do bardzo udanych.

Złote medale i tytuły Mistrzów Wielkopolski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli - Matylda Dziadoszek (kat. wagowa 28kg), Alan Bogucki (kat. wagowa 52 kg) i Eryk Bogucki (kat. wagowa 57 kg).
Srebrne medale zdobyli - Gabriela Dynaryńska i Antoni Skupin.

Na trzecim miejscu podium stanął Dominik Dynaryński.

Na szczególną uwagę zasługują zdobywcy tytułów mistrzowskich Alan i Eryk Boguccy, którzy w okresie roku zmienili dwu krotnie swoje kategorie wagowe i nadal wykazują wysoki poziom oraz dominację na matach Wielkopolski. Również Matylda Dziadoszek bieżący sezon zaczęła od zwycięstwa, którego pasmo trwa już 2 lata.

Imprezę zaszczycił swoją osobą srebrny medalista olimpijski z Moskwy w zapasach w stylu wolnym - Władysław Stecyk, z którym ekipa z Gniezna uwieczniła się na fotografii.
 
tekst: Informacja prasowa