moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

W Gminie Łubowo rusza budowa dużej fabryki produkującej łóżka i materace!

Sobota, 25 stycznia 2020
  • W Gminie Łubowo rusza budowa dużej fabryki produkującej łóżka i materace!

Firma Bovelli Bedding wybuduje w Fałkowie (Gmina Łubowo) zakład produkujący materace, łóżka kontynentalne i zagłówki. To pierwszy inwestor w strefie aktywizacji gospodarczej, która została utworzona kilka lat temu.

Jak czytamy na stronie Bovelli Wedding:

Umowa z generalnym wykonawcą - firmą Real z Leszna podpisana. Ruszamy z budową nowego zakładu. Termin zakończenia budowy to marzec 2021. Bovelli Bedding to pierwszy inwestor w strefie aktywizacji gospodarczej w Fałkowie, w gminie Łubowo.
Zajmujemy się produkcją łóżek kontynentalnych, zagłówków oraz materacy. Jesteśmy firmą rodzimą z udziałem Belgijskim. Bovelli bedding sp.z o.o. jest firmą polską z udziałem zagranicznym. Jesteśmy częścią Veldeman Group. Obie jednostki są Firmami rodzinnymi i takie też przyświecają nam wartości. Zajmujemy się kompleksowa produkcją łóżek kontynentalnych z najwyższej jakości półproduktów. W chwili obecnej cała nasza produkcja przeznaczona jest na export do krajów Uni Europejskiej.
Bovelli Bedding sp.z o.o jest firmą młodą utworzoną w czerwcu 2013 roku. Kapitałowo powiązaną  z belgijską spółką rodzinną Veldeman Bedding NV istniejącą od ponad 50 lat a osobowo ze spółką Complet Chmielewscy sp.j. działającą na rynku rodzimym od 1989 roku.
Od początku Naszej działalności zajmujemy się produkcją mebli tapicerowanych, a w szczególności łóżek kontynentalnych wraz z materacami, zagłówkami i pufami. Mamy w planach powiększenie oferty o inne elementy wyposażenia sypialni. Nasze produkty, na chwilę obecną, w 98 % przeznaczone są na eksport na różne rynki UE.
Obecnie funkcjonujemy w trzech różnych lokalizacjach. W grudniu 2018 roku po ponad rocznych staraniach nabyliśmy działkę pod inwestycję w gminie Łubowo w miejscowości Fałkowo tam właśnie w roku 2020 stanie Nasza nowa siedziba. Nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni ponad 5,5 tys. metrów kwadratowych.
Od sierpnia 2018 roku posiadamy nowoczesną linię do klejenia materacy klejem termo topliwym niemieckiej firmy KSM Maschinentechniek GmbH. Dzięki tej technologi  możemy produkować towary o wiele przychylniejsze ekologicznie. Całkowicie wykluczyliśmy używanie klejów na bazie rozpuszczalników. W tej chwili jest to produkcja o wiele przyjaźniejsza naszym pracownikom, a nasze produkty spełniają wymagające normy europejskie.
Produkujemy miesięcznie ok  9 500 szt. mebli. Dziennie wyjeżdża z naszych magazynów 3-5 naczep towaru. Posiadamy niezwykle bogatą ofertę zagłówków sypialnianych oraz tkanin meblowych. Jesteśmy firmą rodzinną i takie również przyświecają nam wartości we współpracy z Naszymi pracownikami i parterami biznesowymi.
tekst: Andrzej Bukowski