moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Marian Fluder doceniony także przez Wojewodę Wielkopolskiego

Sobota, 25 stycznia 2020
  • Marian Fluder doceniony także przez Wojewodę Wielkopolskiego

28 grudnia 2019 roku na uroczystej Sesji Rady Miasta Gniezna, nadany został najwyższy z możliwych gnieźnieńskich tytułów - tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gniezna, którym został doktor Marian Fluder. Tytuł ten, wcześniej przyjął m.in. też Jan Paweł II.

Ponadto na wniosek Gnieźnieńskiego Klubu Olimpijczyka, Za wieloletnią aktywną działalność i ogromne zaangażowanie będącego lekarzem sportowym oraz popularyzację i promocję sportu i zdrowia wśród mieszkańców Pierwszej Stolicy oraz Wielkopolski lekarzowi przyznany został Srebrny Medal od Polskiego Komitetu Olimpijskiego Za Zasługi na Rzecz Polskiego Ruchu Olimpijskiego, który otrzymał z rąk Posła Tadeusza Tomaszewskiego.

Lekarza docenił także Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, który również na wniosek Gnieźnieńskiego Klubu Olimpijczyka w dniu 16 stycznia 2020 roku podczas spotkania noworocznego wojewody wielkopolskiego osobiście uhonorował Mariana Fludra Medalem Pamiątkowym AD PEREPETUAM REI MEMORIAM (Na wieczną rzeczy pamiątkę). Medal jest wyrazem wielkiego uznania dla postawy, wiedzy, talentu, niezłomności charakteru oraz poświęcenia, okazywanych przez lata pracy dla wspólnego dobra.

Wyróżnienie ustanowiono w 1992 roku. Jest przyznawane osobom, które swoją działalnością, zaangażowaniem, wkładem pracy zawodowej, społecznej, naukowej i dydaktycznej umacniają pozytywny wizerunek regionu i przyczyniają się do jego rozwoju.

Dr Marian Fluder należy do najbardziej cenionych i budzących zaufanie lekarzy w Gnieźnie, a także do najbardziej zapracowanych, bo jest zawsze otwarty na pomoc drugiemu człowiekowi. Niemal każdą chwilę poświęca pacjentom, a jego gabinet jest otwarty prawie 24 godziny na dobę, bo nie potrafi nikomu odmówić pomocy - podkreślono w trakcie uroczystości.
 
tekst: Mieczysław Kukliński
foto: WUW