moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Orły Gnieźnieńskiego Sportu wręczone

Niedziela, 19 stycznia 2020
  • Orły Gnieźnieńskiego Sportu wręczone

W miniony piątek, w hali im. Mieczysława Łopatki, odbyła się uroczysta Gala Gnieźnieńskiego Sportu. Statuetki Orłów Gnieźnieńskiego Sportu powędrowały do działaczy, sportowców i drużyn.

Orły Gnieźnieńskiego Sportu przyznawane są zarówno za indywidualne, jak i drużynowe osiągnięcia, a także za wyjątkowe wydarzenia sportowe czy zasługi na rzecz szkolenia młodego pokolenia i rozwoju sportu. O przyznaniu nagród decyduje kapituła, na którą składają się gnieźnieńscy dziennikarze. W tym roku, wręczonych zostało łącznie 15 statuetek.

Tytuł Działacza Roku 2019 powędrował do Tomasza Konowalskiego z MKK Gniezno. Drużyną Roku uznane zostały zawodniczki MKS PR Urbis, natomiast Imprezą Roku zostały majowe spotkania w ramach Pucharu Polski szczypiornistek. Odkrycie Roku to hokeista Maksymilian Pawlak, a Trener Roku Wojciech Jankowski. Przyznany został również tytuł Super Orła Gnieźnieńskiego Sportu, którym w tym roku wyryżniono Krzysztofa Jabłońskiego.

Podczas imprezy wyróżniono również 10. najlepszych sportowców. Tytuł Sportowca Roku powędrował do Joanny Sawickiej, zawodniczki MKS PR Urbis. II miejsce zajęła Aleksandra Politowicz z AKT Samuraj Gniezno, a na III miejscu uplasował się z kolei Adrian Gała. Pozostali wyróżnieni zawodnicy to Oskar Fajfer, Jagoda Linkowska, Gracjan Jarzyński, Emil Rau, Paweł Kaźmierczak, Łukasz Zagański i Andrzej Hurysz.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.
 
tekst: Urząd Miasta Gniezna
foto: Rafał Mikuła