moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dwa wypadki w jednym miejscu! Ciężarówka z kwasem zakończyła jazdę w rowie! Czy zawinił operator numeru alarmowego?

Piątek, 10 stycznia 2020
  • Dwa wypadki w jednym miejscu! Ciężarówka z kwasem zakończyła jazdę w rowie! Czy zawinił operator numeru alarmowego?

Dzisiaj ok. godz. 13.00 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku dwóch samochodów osobowych, Peugeota i Opla, na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wymysłowo. Na miejsce wysłano Policję oraz Pogotowie Ratunkowe.

Po dotarciu na miejsce ratownicy medyczni stwierdzili, że jedna z osób podróżujących samochodem marki Opel wymaga przewiezienia do szpitala. Niestety na miejscu nie było Policji ani Straży Pożarnej. Jak udało nam się ustalić, dyspozytor numeru alarmowego 112 odmówił zadysponowania na miejsce strażaków, którzy mogliby zabezpieczyć miejsce wypadku i kierować ruchem.

Przez dłuższy czas na miejscu obecny był tylko Zespół Ratownictwa Medycznego. Dziennikarz portalu Trzemeszno24.info zgłaszał dyspozytorowi numeru 112 konieczność zadysponowania Straży Pożarnej, jednak nie przyniosło to efektu. Po godz. 14.00 w tym samym miejscu doszło do kolejnego wypadku. Tym razem zdarzenie było znacznie bardziej poważne, ponieważ zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Kierujący autocysterną Volvo najechał na tył MAN’a z naczepą, po czym uderzył w drzewo i zakończył jazdę w rowie. Auto przewróciło się na bok. Kierowca Volvo miał obrażenia ręki, jednak odmówił przewiezienia do szpitala. Cysterna przewoziła kwas siarkowy, jednak nie doszło do rozszczelnienia zbiornika.

Droga w miejscu wypadku została całkowicie zablokowana. Mimo wyznaczonych objazdów powstały duże korki. Po drugim wypadku dyspozytor zdecydował o zadysponowaniu dodatkowo na miejsce strażaków z Gniezna, Trzemeszna i Strzyżewa Smykowego oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego z Poznania.

Przyczyny i okoliczności wypadków ustala Policja. Utrudnienia w ruchu na krajowej „piętnastce” potrwają prawdopodobnie do późnych godzin wieczornych.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Trzemeszno24.info