moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Złapany na gorącym uczynku, objęty dozorem i wypuszczony na wolność! Kilka dni później mógł zabić ludzi

Środa, 18 grudnia 2019
  • Złapany na gorącym uczynku, objęty dozorem i wypuszczony na wolność! Kilka dni później mógł zabić ludzi

Trzymiesięczny areszt zastosował Sąd Rejonowy w Gnieźnie wobec 19-latka podejrzanego o usiłowania i kradzieże samochodów a także inne przestępstwa. Młodzieniec został po raz kolejny zatrzymany przez policjantów po popełnionym wspólnie z 14-letnim kolegą przestępstwa kradzieży pojazdu marki Dacia Sandero.

Kilka dni temu pisaliśmy o 19-latku podejrzanym o usiłowania i kradzieże samochodów. Pomimo zastosowania przez prokuratora wobec niego dozoru policyjnego, okazało się, że to nie koniec jego wybryków. W nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16 grudnia) wspólnie z 14-letnim kolegą ukradli wraz z kluczykami zaparkowany przy ul. Swarzędzkiej w Gnieźnie samochód marki Dacia Sandero. Jadąc skradzionym autem, w miejscowości Lednogóra doprowadzili do dachowania, po czym porzucili pojazd. W pozostawione na środku drogi auto uderzył kierowca iveco, na szczęście nie odnosząc obrażeń. Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani przez gnieźnieńskich policjantów. Po raz kolejny 19-latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Dzisiaj (18 grudnia) na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu. Jego młodszy kolega odpowie za czyn karalny przed Sądem Rodzinnym.
 
źródło: Policja