moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pomóż cierpiącej Czarze i innym koniom odzyskać wiarę w ludzi

Czwartek, 5 grudnia 2019
  • Pomóż cierpiącej Czarze i innym koniom odzyskać wiarę w ludzi

Zbieramy środki na leczenie Czary i wyżywienie 5 koni, które doznały dużego cierpienia z rąk człowieka. Owacja miała trafić do rzeźni w 7 miesiącu ciąży, zabrana godzinę przed transportem. Poltex - podobny los. Kasia w ciąży też miała wydany bilet do rzeźni. I to wszystko za wierne bycie i służenie człowiekowi.

Czara jeszcze 2 tygodnie temu miała rokowania, aby ją uśpić. Walka weterynarzy z kliniki Ewui VET i dobre serce osoby prywatnej dała jej kolejną szanse życia - obecnie stan jest stabilny, wymaga jednak stałego leczenia i dużej opieki z miłością. Czara ma leczoną Flegmone, chorobę Cushinga, niedożywienie i chore serce, ale ma też niesamowicie silnego ducha do walki o życie.

Obecnie wszystkie konie są pod opieką osoby prywatnej, która zrobiła wszystko co mogła aby zapewnić im dobre życie. Niestety czasem pomoc bez wsparcia innych osób jest niemożliwa. Bez wsparcia finansowego jest wręcz nierealna. Brakuje na leczenie uratowanych koni, bo lata zaniedbań przez właścicieli są niewyobrażalne. Jest do opłacenia rachunek w klinice Egui Vet na kwotę 2612,56 zł. Usługę stolarską za przygotowanie boksów do koni 2718,80 zł. Słomę i siano, owies oraz dalsze leczenie.
 
tekst: Informacja prasowa