moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wypadek przekreślił samodzielność Krzyśka. Rehabilitacja znów może postawić go na nogi!

Czwartek, 5 grudnia 2019
  • Wypadek przekreślił samodzielność Krzyśka. Rehabilitacja znów może postawić go na nogi!

Pan Krzysztof w połowie marca br. miał poważny wypadek samochodowy. Od tego czasu jego życie zmieniło się o 180 stopni. Potrzebna jest pomoc.

Jak cenne jest zdrowie, przekonujemy się, dopiero kiedy je stracimy lub starci je ktoś z naszych najbliższych. Mój mąż w połowie marca tego roku miał poważny wypadek samochodowy. Obrażenia, jakich doznał to liczne złamania rąk i nóg i pęknięta śledziona i wątroba. Mąż miał zaburzenia czucia, niewydolność oddechową i przez miesiąc był w śpiączce.
Najtrudniejszy czas za nami, ale wypadek bardzo odbił się na zdrowiu Krzyśka. Mąż jest osobą niepełnosprawną i niezdolną do pracy. Ruchomość jego ręki jest bardzo ograniczona. Dopiero od niedawna samodzielnie chodzi, a raczej jest w stanie pokonać krótkie dystanse.
Rehabilitanci, którzy zajmują się moim mężem, mówią wprost, że powrót do pełnej sprawności jest możliwy, jeśli Krzysiek będzie ciągle ćwiczył. Wierzę, że mąż odzyska zdrowie, ale koszty rehabilitacji są ogromne. Każdy grosz przeznaczamy na ćwiczenia i leki dla Krzyśka, a przecież są jeszcze rachunki do opłacania. W naszym domu przydałby się też remont łazienki. Teraz kiedy Krzysiek porusza się na wózku toaleta do ogromny problem. Przystosowanie łazienki dla osoby niepełnosprawnej oznacza większą samodzielność Krzyśka.
Z całego serca proszę o pomoc. Bez wsparcia sami nie damy sobie rady. Krzysiek ma szansę odzyskać zdrowie, ale potrzebuje do tego armii dobrych ludzi. Z góry dziękuję, że z nami jesteś!
Marzena, żona Krzyśka
tekst: Andrzej Bukowski