moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jarmark Bożonarodzeniowy tuż, tuż

Piątek, 29 listopada 2019
  • Jarmark Bożonarodzeniowy tuż, tuż

To już szósta edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego w Pierwszej Stolicy Polski. Jest to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz miejskich imprez zimowych. Jarmark cieszy się ogromną popularnością wśród odwiedzających, jak również wśród wystawców.

W tym roku Jarmark odbywać będzie się między 4 a 8 grudnia (środa - niedziela). Na płycie Rynku znajdować się będzie 25 domków oraz strefa foodtrucków poszerzona o namiot gastronomiczny. Stworzona zostanie także specjalna strefa dla dzieci: nowością będzie świąteczny autodrom (elektryczne samochodziki)  i karuzela. Karuzela jest darmowa przez cały czas trwania Jarmarku. Ponadto, po raz kolejny pojawi się zjeżdżalnia śnieżna, która w ubiegłym roku cieszyła się dużym powodzeniem. Z okazji Mikołajek, właśnie 6 grudnia, również ta atrakcja będzie darmowa. Dzieci z pewnością ucieszą się z jeszcze jednej atrakcji im dedykowanej - kolejki ozdobionej w klimatach świątecznych, wypełnionej świąteczną atmosferą, która będzie poruszała się po Centrum Miasta. 

Jarmark zostanie zainaugurowany w środę, 4 grudnia włączeniem iluminacji na miejskiej choince oraz pokazem „Cichych Ogni”. Będzie to jedyny i niepowtarzalny, pierwszy w Gnieźnie pokaz ogni cichych. Tego dnia zostaną również wręczone nagrody w konkursie na miejską kartkę świąteczną. W kolejnych dniach odbywać będą się m.in. koncerty piosenek świątecznych, zlot „MOKołajów” na motorach, warsztaty prowadzone przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna oraz Miejski Ośrodek Kultury w zabytkowym autobusie, zumba mikołajkowa, spektakl teatralny oraz pokaz rzeźby w lodzie i Fireshow.

W niesamowitej atmosferze przybliżającej nas do Świąt, uczestnicy Jarmarku w godzinach od 12.00 do 19.00 będą mogli zakosztować smakołyków regionalnych: oscypków, wędlin, pieczywa, grzanego piwa i wina oraz zrobić świąteczne zakupy. W dużej mierze asortyment będzie obejmował: ozdoby choinkowe, zabawki, stroiki. Będzie można kupić miody, słodycze oraz wyroby piekarnicze, jak i wina. Dodatkową atrakcją obok sceny będzie strefa foodtrucków, w której będą sprzedawane np. pierogi, burgery, kołacze węgierskie oraz potrawy kuchni meksykańskiej czy włoskiej.

Zapraszamy mieszkańców Miasta, jak również mieszkańców okolicznych miejscowości, a także miłośników świątecznych jarmarków, by mogli poczuć gwiazdkową atmosferę w Pierwszej Stolicy Polski.