moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Referendum w Gminie Niechanowo już pewne! Zebrano wymaganą liczbę podpisów!

Środa, 27 listopada 2019
  • Referendum w Gminie Niechanowo już pewne! Zebrano wymaganą liczbę podpisów!

Jak udało nam się ustalić, w Gminie Niechanowo zebrano już wymaganą liczbę podpisów za referendum w sprawie odwołania Rady Gminy.

Za odwołaniem Rady Gminy Niechanowo jest znaczna część mieszkańców popierających jednocześnie obecnego wójta. Włodarz nie ma lekkiego startu swojej pierwszej kadencji. Szymon Robaszkiewicz zmienił na tym stanowisku Eugeniusza Zamiara, który rządził przez 4 kadencje. Jednocześnie nowy wójt spotkał się z brakiem aprobaty ze strony radnych, którzy między innymi obniżyli jego pensję. To jednak najmniejszy problem Szymona Robaszkiewicza. Do różnych organów wpłynęły donosy skutkujące kontrolami urzędu, co w znacznym stopniu paraliżowało działanie samorządu.

Teraz mieszkańcy zagłosują za lub przeciw odwołaniu obecnej Rady Gminy. Termin referendum przewidywany jest w okolicach ferii zimowych, prawdopodobnie jeszcze przed 27 stycznia.

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Gminy Niechanowo przepodniczacy całkowicie pominął punkt "Wolne głosy i wnioski". Nikt nie został dopuszczony do mównicy. To obrazuje jak działa obecna rada.
 
tekst: Andrzej Bukowski