moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kuźnia Liderów Wielkopolskich werbowała młodzież z Gniezna

Niedziela, 24 listopada 2019
  • Kuźnia Liderów Wielkopolskich werbowała młodzież z Gniezna

W sobotę i niedzielę młodzież z Gniezna uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych w ramach projektu Kuźnia Liderów Wielkopolskich. Prelegentami byli Łukasz Bartosik, Norbert Nowicki i Marcin Makohoński.

Kuźnia Liderów Wielkopolskich ma na celu pokazać młodzieży, że warto znaleźć swoje miejsce w społeczeństwie, być aktywnym, pokazywać swoje zdanie, udzielać się, a także ma na celu wyłonić najbardziej aktywną część młodzieży, dzięki której będziemy mogli wyszkolić ich na liderów Rzeczpospolitej Polskiej - mówi Aleksandra Kowalewska, koordynator Kuźni Liderów Wielkopolskich. Prowadzimy warsztaty, jak najbardziej aktywne, każdy z naszych prelegentów wymyśla różne zadania - społeczne, związane z demokracją, samorządem, dzięki którym nasi uczestnicy mogą się wykazać. Ci najbardziej aktywni zostaną zaproszeni przez nas do drugiego etapu, gdzie już będą mieli kolejne warsztaty między innymi z ministrami, na przykład ministrem Szynkowskim vel Sęk, z posłem Marcinem Horałą. Będą podczas tych warsztatów uczyć się i pokazywać swoje umiejętności, żebyśmy wiedzieli jak wykrzesać z nich nowe zdolności.

Kuźnia Liderów Wielkopolskich odbywa się w różnych miastach na terenie naszego województwa. Gniezno było jednym z etapów. Mamy nadzieję, że w ścisłej czołówce znajdą się reprezentanci naszego miasta.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski