moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Świetlica środowiskowa "Dzieci z chmur" - wparcie ze strony Miasta Gniezna

Piątek, 22 listopada 2019
  • Świetlica środowiskowa

W związku z planami Starostwa Powiatowego o likwidacji Świetlicy Środowiskowej "Dzieci z chmur", Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz zaproponował, by wychowankowie likwidowanej placówki znaleźli miejsce w świetlicach miejskich.

W kontekście dalszych decyzji Starostwa Powiatowego, Prezydent udzieli 50% zniżki czynszu dla dotychczasowej Świetlicy Środowiskowej, pod warunkiem przekształcenia się jej w stowarzyszenie. W skład czynszu wchodzi także zaliczka na wodę oraz opłata za kanalizację. Miasto poniesie dodatkowo koszt ogrzewania. Jednocześnie Prezydent wyraża nadzieję, że Starostwo wywiąże się ze swoich obietnic pomocy dla powstającego stowarzyszenia.

Dodatkowo Stowarzyszenie będzie mogło ubiegać się o wsparcie w ramach otwartego konkursu na środki pochodzące z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Z tych środków nie jest możliwe, co należy wyraźnie podkreślić, finansowanie bieżącej działalności stowarzyszenia. W tym zakresie Miasto Gniezno liczy na wsparcie Powiatu i innych podmiotów, o których zapewniał Starosta.