moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pożar domu na ul. Leśnej w Gnieźnie!

Sobota, 16 listopada 2019
  • Pożar domu na ul. Leśnej w Gnieźnie!

W piątek wieczorem strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze garażu w domu jednorodzinnym w Gnieźnie. Do akcji natychmiast wysłano kilka zastępów.

Po dojeździe na miejsce, okazało się, że pali się jedno z dwóch pomieszczeń garażu przyległego do domu. W środku znajdował się piec gazowy, który uległ rozszczelnieniu.

Działania strażaków polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu miejsca działań - odłączeniu zasilania gazu oraz instalacji elektrycznej w budynku. Jednocześnie ustalono, że wszyscy mieszkańcy wyszli z budynku i nikt nie wymaga pomocy medycznej. Następnie dwie roty strażaków w aparatach powietrznych przystąpiły do podania prądu wody do środka garażu. Jednocześnie ustawiono dwa wentylatory od drugiej strony budynku - jeden w drzwiach domu w celu obrony pomieszczeń mieszkalnych przed pożarem, a drugi w bramie garażowej w celu obrony drugiej części garażu. W przygarażowej wiacie znajdowały się samochód i skuter, obydwa pojazdy udało się uratować. Dodatkowo na prośbę mieszkańców z budynku wyniesiona została świnka morska.

Po ugaszeniu prowadzono oddymianie pomieszczeń oraz wyniesiono spalone przedmioty na zewnątrz. Elewacja budynku wymagała częściowej rozbiórki. Kontrola kamerą termowizyjną potwierdzała, że pożar nie uszkodził konstrukcji dachu ani innych elementów drewnianych.

Pomimo, że pomieszczenia mieszkalne nie uległy uszkodzeniu, poszkodowana rodzina postanowiła noc spędzić w innym lokalu.
 
źródło: PSP Gniezno